1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Řisuty - NED Hockey Nymburk 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)

05. 01. 2008

V úvodním zápase nadstavbové části prohrál Nymburk s týmem Řisut.

V úvodní dvacetiminutovce se obě mužstva okoukávala. Ani jeden tým totiž nevěděl co od soupeře z druhé skupiny čekat.  Už ve 4. min. měl gól na hokejce hostující Dulovec, ale jeho nedůraznou střelu do prázdné brány stačil domácí brankář zlikvidovat. Pak hosté nevyužili téměř dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku a když si ani domácí nevypracovali žádnou vážnější šanci ke skórování svítil po první třetině na ukazateli skóre bezbrankový stav.
Do druhé třetiny nastoupili domácí s mnohem větším nasazením, více bruslili, dostali hosty pod tlak  a výsledkem byly dvě branky v nymburské síti. Hosty však inkasované branky nesložily a dvěma přesnými zásahy Kumstáta a Hertla rychle vyrovnali.
Do poslední dvacetiminutovky tak opět nastupovaly týmy za vyrovnaného stavu. Ve 48. min. však domácí strhli vedení na svoji stranu. Wolf vypálil z kruhu, Jágr vyrazil puk před sebe a dojíždějící Suchý jej bruslí dopravil do nymburské branky. Nymburští marně protestovali a už poněkolikáté v letošní sezóně museli skousnout branku inkasovanou nohou. V 54. min. pak inkasovali hosté počtvrté, když se v přesilovce trefil přesnou ranou od modré dvaačtyřicetiletý Mádl. Nymburk už stačil jen 13 vteřin před koncem brankou Turinského korigovat výsledek.
Branky: 29. Scherzl (Zajíc), 30. Wolf (Šelicha), 48. Suchý (Wolf), 54. Mádl (Janega, Zajíc) – 32. Kumstát (Martinec, Dulovec), 34. Hertl (Nýč, Dvořák), 60. Turinský (Fišer, Zeman)
Rozhodčí: Petružálek – Vitík, Mašek
Vyloučení: 5:6
Využití: 1:1
Oslabení: 0:0
Diváků: 100
Třetiny: 0:0, 2:2, 2:1
Vývoj skóre: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3
Sestava Nymburka: Jágr – Kaulfus, Kříž, Zeman, Kumstát, Krejčík, Kos – Dvořák, Nýč, Hertl – Dulovec, Sirotek, Martinec – Fišer, Turinský, Kadeřábek – Vondrlík        

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace