1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Řisuty – NED Hockey Nymburk 4:5 pp (0:3, 2:0, 2:1 – 0:1)

08. 11. 2014

V 11. kole druhé hokejové ligy vyhrál Nymburk v prodloužení na ledě Řisut. Nymburk neudržel nadějné tříbrankové vedení a nakonec těsně před koncem inkasoval vyrovnávací branku. Nymburk tak podruhé za sebou přišel o vítězství v samém závěru utkání při power play soupeře.

Nymburku vyšla fantastickým způsobem první třetina, ve které vstřelili tři branky. Už na konci 4. min. poslal hosty do vedení Stehlík, dvě minuty nato přidal druhou branku dokonce ve vlastním oslabení Král. Také třetí branka hostů padla v nestandardním počtu hráčů na ledě. Tentokrát hokejisté od Labe využili zásluhou Brzáka přesilovku a poprvé šli do kabin s luxusním tříbrankovým náskokem.
Ve druhé dvacetiminutovce se naopak dařilo gólově domácím, kteří se tak vrátili zpět do zápasu. Ve 24. min. překonal poprvé nymburského Brázdila domácí Vodička, a těsně před polovinou utkání snížil v početní převaze na rozdíl jediného gólu Landa.
Ve 48. min. využili hosté zásluhou Šimka další přesilovku a opět odskočili na rozdíl dvou branek. Řisutští však potvrdili, že v domácím prostředí jsou velmi silným týmem a nesložili zbraně. Necelé čtyři minuty před koncem potrestal nymburské vyloučení Landa a zdramatizoval tak konec zápasu. V závěru domácí odvolali brankáře a deset vteřin před závěrečnou sirénou se radovali z vyrovnaní.
V prodloužení dostali domácí možnost přesilové hry, jejich chybnou rozehrávku však potrestal Stehlík, který přesným zásahem ukončil utkání.
Branky: 24. Vodička (Tomáš), 30. Landa (Náprstek, Kos), 57. Landa (Kos), 60. Kos (Landa) – 4. Stehlík (Král, Dvořák), 6. Král (Stehlík), 15. Brzák (Kříž), 48. Šimek (Kulich), 64. Stehlík
Využití: 2:2
Oslabení: 0:2
Třetiny: 0:3, 2:0, 2:1
Vývoj skóre: 0:3, 2:3, 2:4, 4:4, 4:5
Sestava Nymburka: Brázdil – Kříž, Kuzďas, Kulich, Pokorný, Herna, Rittig - Dvořák, Král, Stehlík – Bičiště, Šimek, Pilař – Dulovec, Kadlec, Brzák

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace