HC Řisuty - NED Hockey Nymburk 7:2 (4:1, 1:0, 2:1)

24. 01. 2009

Ve 29. kole druhé hokejové ligy prohrál Nymburk na ledě Řisut. Domácí o svém vítězství rozhodli už v 1. třetině, kterou vyhráli 4:1.

Hosté začali výborně, ještě ani nestačila vystřídat druhá formace a Nýč poprvé zasunul puk za záda Nováka. Jenže to bylo ze strany Nymburka vše. Domácí už ve 3. min. vyrovnali, když se trefil exligista Gardoň. Za necelou minutu prostřelil Jágra mezi betony Lapáček. Za další čtyři minuty se trefil z mezikruží Landa a studenou sprchu pro hosty ukončil Bezouška. Domácí předvedli perfektní produktivitu, když prakticky jejich každá druhá střela skončila v nymburské síti.
Na začátku druhé třetiny mohl snížit Sirotek, který ujel v oslabení ovšem Novák mu jeho ránu kryl. Vzápětí se Martinec krásně protáhl kolem obránce ovšem svoji střelou namířil těsně nad odkrytou branku. Domácí naopak trestali dalším gólem. Po parádní akci Mádla s Gardoněm zakončoval do prázdné branky znovu Bezouška.
Do poslední části nahradil Jágra v brance hostí Rückl a hned musel likvidovat velkou šanci domácích. Ani on ale čisté konto dlouho neudržel. Po 75 vteřinách zůstal osamocený mezi kruhy Krégl, který zvýšil už na 6:1. Hosté ostřelovali Nováka v brance hostí jen sporadicky, naopak Rückl likvidoval několik nebezpečných střel. Dvě tvrdé rány dokonce vyrážel maskou. V 50. min. však nestačil na Hlusičkovu ránu z bezprostřední blízkosti. Hosté v závěru ještě stačili korigovat, když se podruhé v zápase trefil čerstvý otec Nýč.
Branky: 3. Gardoň (Landa), 4. Lapáček (Suchý), 8. Landa (Gardoň), 12. Bezouška (Čermák, Aschenbrenner), 30. Bezouška (Gardoň, Mádl), 42. Krégl (Bezouška, Aschenbrenner), 50. Hlusička (Landa, Wolf) – 1. Nýč, 54. Nýč (Sirotek, Dvořák)
Rozhodčí: Dundr
Vyloučení: 5: 7, navíc Wolf (Ř) 5+dku