HC Rokycany - NED Hockey Nymburk 2:7 (0:0, 1:4, 1:3)

13. 12. 2008

Ve 21. kole druhé hokejové ligy zvítězili nymburští hokejisté na ledě Rokycan. Rokycany mají velké finanční problémy, což se odráží i na výsledcích mužstva, byla to totiž jejich devátá porážka v řadě.

Po první bezbrankové třetině vyšel Nymburku skvěle vstup do té druhé. Nejprve totiž potrestal vyloučení domácího Hofrajtra v přesilovce Sirotek a vzápětí přidal druhý gól po skvělé spolupráci s Turinským Šimek. Domácí sice rychle kontrovali, když Špaček využil zaváhání Vlacha ovšem další pokusy domácích lapil jistý Jágr a domácím nedovolil vyrovnat. Na konci druhé třetiny naopak musel znovu lovit puk ze své sítě brankář domácích Šulan, když jej nejdříve překonal Vondrlík a těsně před druhou sirénou i Nýč.
Také vstup do poslední části hry vyšel hostům výborně. Nejprve zvyšoval už na 5:1 pro hosty Martinec a o chvíli později překonal domácího brankáře dokonce při vlastním oslabení Sirotek. Domácí odpověděli brankou Kocmana, jenže když deset minut před koncem vstřelil Krätzer sedmý gól Nymburka bylo rozhodnuto. Hostujícího brankáře Jágra, který si stěžoval na bolesti třísla tak mohl v klidu na posledních 8 minut vystřídat náhradní brankář Rückl.
Branky: 23. Špaček, 47. Kocman (Chudý) – 21. Sirotek (Toma, Nýč), 22. Šimek (Turinský, Vondrlík), 38. Vondrlík (Turinský, Šimek), 40. Nýč (Šafář), 41. Martinec (Toma), 45. Sirotek (Krätzer), 51. Krätzer
Rozhodčí: Florian
Vyloučení: 10:6, navíc Fiala (R) dku, Kocman (R) 10 min. os. tr.
Využití: 0:3
Oslabení: 0:1
Diváků: 100
Třetiny: 0:0, 1:4, 1:3
Vývoj skóre: 0:2, 1:2, 1:6, 2:6, 2:7
Sestava Nymburka: Jágr (od 52. Rückl) – Kříž, Vlach, Šafář, Topič, Sem, Švácha – Dvořák, Nýč, Sirotek – Martinec, Škaloud, Zelenka – Vondrlík, Turinský, Šimek – Kadeřábek, Krätzer, Toma

Trenér Petr Vrabec po utkání:
Myslím si, že jsme v tomto utkání byli lepším týmem, i když to po první třetině bylo 0:0, ovšem výraznější šance jsme měli my. Rokycanští se snažili o rychlé protiútoky, několikrát se do nich dostali, ovšem nebylo to takové, jak jsme byli zvyklí v předchozích zápasech. Přeci jen jsme tentokrát více bránili. Ve druhé třetině jsme dali dvě rychlé branky a otočili jsme vývoj na naši stranu. Domácí se snažili za každou cenu útočit, tím nám nechávali více prostoru a my jsme toho dokázali využít. Také nám vycházeli přesilové hry, ve kterých se nám podařilo vstřelit tři branky a soupeři tak odskočit ve skóre. Jediným stínem byla chyba obránce Vlacha, který v době, kdy jsme měli puk jasně pod kontrolou, promáchnul, puk mu zůstal pod nohama a domácí toho okamžitě využili ke vstřelení branky. Přesto si myslím, že hru jsme po celý zápas kontrolovali mi. Rokycanští se snažili hrát agresivně, na hraně faulů a v tomto směru bych řekl, že takto dobře jako tentokrát, ještě rozhodčí zápas nikdy neodpískal. Hráči domácích například zakopli o našeho hráče a dožadovali se vyloučení našeho hráče. Jenže rozhodčí toto domácím netoleroval a posílal je na trestnou lavici. Jednou dokonce potrestal domácí za to, že jejich hráč si najel na Martince, položil se na něj a očekával, že Martincovi bude odpískáno držení. Závěr pak domácí nezvládli a dopustili se několika hrubých faulů. Měli jsme tedy často výhodu přesilových her. Myslím, si, že rozhodčí odvedli pro hokej slušnou práci, což rokycanští neunesli. Navíc jich bylo jen patnáct do pole a když byl v závěru jeden jejich hráč vyloučen do konce, další dostal 10 min, tak museli různě kombinovat sestavu a to vše nahrávalo nám. Posledních pár minut, už za stavu 7:2 pro nás nahradil Jágra v naší brance Rückl a dá se říci, že tam suverénně kraloval a nedal domácím žádnou šanci.