1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Roudnice - NED Hockey Nymburk 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

24. 09. 2008

Také ve třetím mistrovském zápase dokázal Nymburk zvítězit. Tentokrát si veze tři body z Roudnice. Za Nymburk poprvé skórovali obě posily Zelenka s Nedvědem.

Úvod zápasu vyšel skvěle domácím. Než se hosté rozkoukali inkasovali totiž z hole Zuziaka, který zůstal zcela sám před Jágrem. Nymburku se ale podařilo v závěru první třetiny otočit skóre zápasu. Nejprve se po spolupráci s Turinským trefil Sirotek a pak dorazil puk za Fialova záda Zelenka.
Ve druhé třetině se hrálo prakticky jen na jednu branku. Převaha Nymburka byla veliká, ovšem svěřenci trenéra Vrabce ji nedokázali brankově zúročit. Domácí zahrozili jen jednou, když Zuziak ujel Křížovi, ovšem na brankáře Jágra domácí ostrostřelec nevyzrál. Na druhé straně musel likvidovat nájezd čtyř proti jednomu exlitvínovský brankář Fiala.
Hned na začátku poslední dvacetiminutovky spálil velikou šanci aktivní Zuziak. Z následného protiútoku pak ujel znovu Sirotek a svým druhým gólem zvýšil vedení hostí. Domácí se s blížícím se závěrem snažili snížit náskok hostí nakonec ale ještě v poslední vteřině zápasu  inkasovali z hole Nedvěda.
Branky: 1. Zuziak (Žemlička) – 18. Sirotek (Turinský), 20. Zelenka (Mrňa, Nýč), 44. Sirotek (Kříž), 60. Nedvěd
Rozhodčí:
Vyloučení:
9:7
Využití: 0:1
Oslabení: 0:0
Diváků: 150
Třetiny: 1:2, 0:0, 0:2
Vývoj skóre: 1:0, 1:4
Sestava Nymburka: Jágr – Kaulfus, Kříž, Haschka, Nedvěd, Topič, Sem – Dvořák, Nýč, Kadeřábek – Mrňa, Krätzer, Zelenka – Vondrlík, Turinský, Sirotek – Dulovec, Škaloud, Martinec

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace