1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Roudnice - NED Hockey Nymburk 7:6 (3:0, 2:5, 2:1)

17. 02. 2008

Nymburk dokázal v Roudnici stáhnout čtyřgólové vedení domácích, ti ale nakonec přesto dokázali zvítězit.

Úvod zápasu byl pro Nymburk hororový. Roudnice se rychle a prakticky z ničeho dostala do dvoubrankového vedení. Hned v prvním střídání nahodil Žemlička puk před branku a Kaulfus si jej bruslí razil do vlastní branky. Při dalším střídání opět Žemlička překvapil bekhendovou střelou Jágra a domácí na konci 4. min. vedli 2:0. V 19. min. pak proměněným sólem dovršil  Žemlička svůj čistý hattrick.
Na začátku prostřední dvacetiminutovky sice hostující Dvořák propálil Bílka, ale domácí přidali další dvě branky a zvýšili na 5:1. Vzápětí ale nymburský Kaulfus lehkou střelou překvapil Bílka, Jágr se nechal vystřídat Kreminou a ten potom sledoval drtivý tlak nymburských, který vyústil v další tři branky v Bílkově síti. Nymburk dokázal během necelých osmi minut vstřelit čtyři branky a vyrovnat na 5:5. Po pátém inkasovaném gólu opustil domácí branku Bílek a nahradil jej Davídek.
Hned v úvodu poslední části hry ale hostující obrana nepokryla dorážejícího Wágnera a domácí se dostali opět do vedení. To navíc potvrdili brankou Vaněčka. Nymburk už stačil jen zásluhou Nýče snížit. K vyrovnání už nevedla ani téměř dvouminutová power play. Nymburk si v ní vytvořil velký tlak, ale při osvobozujícím vyhození Žemličky mohl nakonec ještě inkasovat. Nejlepší hráč domácích ovšem mířil z půlky hřiště jen do tyče.
Branky: 1. Žemlička (Škaloud), 4. Žemlička (Neč), 19. Žemlička (Škaloud, Zenk), 27. Škaloud (Žemlička), 32. Novák (Žemlička), 42. Wágner (Vaněček), 49. Vaněček (Sailer) – 25. Dvořák (Sirotek), 33. Kaulfus (Krejčík), 33. Martinec, 39. Kaulfus (Nýč, Vondrlík), 39. Kadeřábek (Kos), 58. Nýč (Kaulfus)
Rozhodčí: Jebavý – Rozlílek, Sichrovský
Vyloučení: 8:7
Využití: 2:1
Oslabení: 0:0
Diváků: 250
Třetiny: 3:0, 2:5, 2:1
Vývoj skóre: 3:0, 3:1, 5:1, 5:5, 7:5, 7:6
Sestava Nymburka: Jágr (od 33. Kremina) – Kaulfus, Kříž, Kos, Zeman, Krejčík, Kumstát – Dvořák, Nýč, Sirotek – Vondrlík, Turinský, Kadeřábek – Fišer, Hertl, Dulovec – Martinec         

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace