1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Slovan Louny – NED Hockey Nymburk 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

26. 09. 2004

Ve čtvrtém zápase druhé hokejové ligy se nymburští hokejisté představili na ledě Loun.

Ve čtvrtém zápase druhé hokejové ligy se nymburští hokejisté představili na ledě Loun.
HC Slovan Louny – NED Hockey Nymburk 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

V zápase v Lounech předvedl Nymburk kvalitní hru podpořenou tradičně výborným výkonem Kreminy a zaslouženě vyhrál. Hosté přehráli domácí po všech stránkách. Byli lepší v kombinaci i v bruslení. 
První šanci v utkání si připravili domácí ovšem Gebelt z dorážky minul. Naopak na druhé straně Lukeš nadvakrát dotlačil puk za Ruchařova záda a Nymburk se dostal do vedení. Další branku mohl přidat Toma ovšem v samostatném nájezdu byl zahákován. Rozhodčí sice faul zapískal, ale trestné střílení nenařídil. Domácí se v oslabení ubránili a z rychlého protiútoku tři na jednoho Scherzl nadvakrát vyrovnal. Vyrovnaný stav však nevydržel dlouho. Jágr zatáhl puk do útočné třetiny, vystřelil a odražený puk usměrnil do odkryté brány Dvořák. 
Třetí branku hostí přidal po krásném pasu Kose precizně zakončeným blafákem Toma. Domácí mohli vzápětí snížit ovšem Bartók v samostatném nájezdu proti Kreminovi neuspěl. Podařenou akci předvedl také hostující Černý, který se pěkně prokličkoval obranou domácích k razantnímu zakončení mu však už scházely síly. 
Hned na začátku poslední dvacetiminutovky přidal pojišťovací gól Skořepa a bylo prakticky rozhodnuto. Hosté kontrolovali hru a domácí marně hledali cestu ke Kreminově brance. Až v úplném závěru překvapil hostujícího gólmana střelou z dálky Procházka a upravil tak skóre do konečné podoby.
Branky: 4. Lukeš, 14. Dvořák (Toma, Jágr), 28. Toma (Jágr, Kos), 42. Skořepa (Kos, Volráb) – 10. Scherzl (Ekrt), 60. Procházka
Rozhodčí:
Vyloučení: 7:4, navíc Langer 2x10 min. os. tr.
Využití: 0:0
Oslabení: 0:0
Diváků: 250
Třetiny: 1:2, 0:1, 1:1
Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4
Sestava Nymburka: Kremina – Kosejk, M. Zeman, Kos, Vítů, Bartoníček, Krejčík, P. Zeman – Volráb, Langhammer, Skořepa – Langer, Sirotek, Lukeš – Dvořák, Jágr, Toma – Lipták, Turinský, Černý

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace