1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC SOH Benátky - NED Hockey Nymburk 1:2

21. 09. 2002

Ve 3. kole 2. hokejové ligy zajížděli nymburští hokejisté na led sousedních Benátek, které porazili těsným rozdílem jedné branky, když rozhodl jejich skvělý finiš.

Ve 3. kole 2. hokejové ligy zajížděli nymburští hokejisté na led sousedních Benátek, které porazili těsným rozdílem jedné branky, když rozhodl jejich skvělý finiš.
Benátky prožívají těžký start. V úvodních dvou kolech nevstřelili ani jeden gól a tak do zápasu nastupovali s odhodláním zlomit prokletí soupeřovi branky. Pokusili se o to také Kocman a Halouska, dva hráči, kteří ještě v loňském roce hráli za Nymburk.
Ovšem ani v první třetině benátečtí gól nevstřelili. Nejblíže mu byl Žůrek, který si najel mezi obránce, Kreminu ale nepřekonal. Na druhé straně z výhodné pozice minul Hnát. Další šanci na změnu skóre dostali hosté v 16. min., když měli dvouminutovou výhodu pěti proti tří, ale přesilovku sehráli tragicky. Když už se zdálo, že první dvacetiminutovka v poklidu skončí, zhasla na stadionu světla a zbytek třetiny se odehrával až po pětatřiceti minutách.
Dlouhá přestávka více pomohla domácím. V prostřední části byli jasně lepší a svou převahu korunovali prvním letošním gólem. Po 151 minutách se v přesilovce trefil Řezáč. Domácí po gólu ještě více ožili a hosté se jen velmi těžko dostávali na soupeřovu polovinu. V 39. min. dokonce ujel Kocman ve vlastním oslabení, Kremina však jeho sólo kryl. 
Nápor domácích pokračoval i po druhé přestávce. Jenže z gólu se radovali hosté. Hnát totiž vrátil do sítě vyražený puk po střele Langera. Domácí gól totálně zmrazil a nymburští si vytvořili několik příležitostí na otočení skóre. Nejprve Dvořák spálil tutovku, vzápětí Černý nadvakrát nepřekonal Polcara. Až v 58. min. se z mezikruží trefil Langer a definitivně rozhodl o tom, že jeden z favoritů soutěže zůstane i po 3. kole bez bodu.
Branky: 31. Řezáč (Holík, Hamara) - 52. Hnát (Langer), 58. Langer
Rozhodčí: Vlach - Holub, Zítková
Vyloučení: 10:8, navíc Hart (B) dku, Hnát (N) 10 min. os. tr., Krejčík (N), Štěpánek (B) 5+dku
Využití: 1:0
Oslabení: 0:0
Třetiny: 0:0, 1:0, 0:2
Vývoj skóre: 1:0, 1:2
Sestava Nymburka: Kremina - Kosejk, M.Zeman, Bartoníček, Kos, Krejčík, P.Zeman, Čech - Langer, Skořepa, Černý - Dvořák, Hlinka, Toma - Jeník, Vrbata, Hnát - Vondrlík, Turinský, Kollman
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace