HC SOH Benátky n.J. - NED Hockey Nymburk 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

06. 10. 2001

V sedmém kole 2. národní hokejové ligy zajížděli hokejisté Nymburka na led regionálního rivala do Benátek nad Jizerou. Nymburští hokejisté pokračovali v matném výkonu z předchozího utkání s Havlíčkovým Brodem a podruhé za sebou prohráli.

Branky: 8. Ježek, 10. Zajíček, 42. Nečas - 34. Dvořák (Kos)
Rozhodčí: Janeček
Vyloučení: 4:5, navíc Ježek (B) 10 min. os. tr.
Využití: 1:0
Diváků: 350
Sestava Nymburka: Kremina - Zeman, Kosejk, Kos, Krejčík, Farář, Nedbal - Langer, Skořepa, Černý - Dvořák, Kocman, Lukeš - Jeník, Dušička, Hradec - Bartoníček
Třetiny: 2:0, 0:1, 1:0
Vývoj skóre: 2:0, 2:1, 3:1

První dvacetiminutovku zahráli hosté podprůměrně. První vážnou střelu poslal na domácího gólmana Langer až v 19. minutě. Jenže to už Benátečtí vedli dva nula a ovládali dění ledě. Nejprve dorazil v přesilovce puk za Kreminova záda Ježek, druhý gól přidal z brejku Zajíček, když ujel Zemanovi.
Na prostřední část nastoupili nymburští jak vyměnění a domácí si museli začít pomáhat fauly. Dvě přesilovky hrané krátce za sebou však gól v síti Houdka nepřinesly. V obou těchto oslabeních se domácí dopustili dalších faulů přímo před zraky sudího Janečka, ten se však domácí do třech poslat neodvážil. Zvýšená aktivita hostí přinesla kýžený efekt v podobě gólu ve 34. minutě. Kos poslal kolmici přes celé hřiště na Dvořáka a ten snížil na 1:2. Další šance najednou výborně hrajícího Nymburka však zůstaly nevyužity.
Hned v úvodu poslední třetiny měl skvělou možnost k vyrovnání Skořepa, srazit puk ze vzduchu do odkryté svatyně domácích se mu ovšem nepovedlo. Zato na opačné straně se mohli domácí radovat potřetí. Pojkarovu střelu bekhendem ještě stihl Kremina vyrazit, ale na dorážku Nečase už byl krátký - 3:1. Další regulérní gól přidal v 53. min. Basa, jenže tomu jej sudí Janeček pro posunutí branky neuznal. Branku však posunuli hosté až poté, co již byl puk v síti. Závěrečná minutová power play Nymburka už nic nevyřešila.