HC Stadion Teplice - NED Hockey Nymburk 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

02. 10. 2004

Nymburk si veze ze severu Čech tři body

HC Teplice – NED Hockey Nymburk 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Začátek patřil hostujícímu Nymburku, který na tři minuty uzamknul domácí tým do jeho obranného pásma. Nymburk měl v sedmé minutě možnost přesilovky, tu však nevyužil. Vzápětí ale otevřel skóre Sirotek. Nymburští působili svižným dojmem a po ztrátě kotouče se poctivě vraceli bránit. Strážce domácí svatyně pochytal v první třetině řadu nebezpečných střel a své spoluhráče několikrát podržel. v první třetině domácí Kreminu téměř neohrozili.
Stejný scénář měla i druhá část. Hosté svírali protivníka na jeho polovině a zvolna získávali pocit, že jim nemůže ublížit. Varování jim poslal Koudelka, který ve hře čtyři na čtyři vyrovnal. Zdvižený prst domácích si Nymburk vzal k srdci a vzápětí, po dvou Bílkem zlikvidovaných šancích, dostal Lukeš puk za Bílkova záda - 1:2. Za dalších šest minut ještě zvýšil Toma - 1:3.
I ve třetí části měli hosté navrch. Výjimkou byla jen dvouminutová přesilovka a pak už hráli opět hosté. V 56. minutě měl ale na holi kontaktní gól Štverák, který jel sám na bránu. Za záchranou brzdu však zatáhl vracející se Kosejk a za cenu podražení šanci zlikvidoval. Přesilovka však domácímu týmu vůbec nepomohla. Po chybě v útočném pásmu totiž P. Zeman pečetil skóre na konečných 1:4.
Branky: 25. Koudelka (Mouka) – 10. Sirotek (Langer), 27. Lukeš (Kosejk), 33. Toma (Jágr), 58. P. Zeman (Lukeš)
Rozhodčí: Bittner, Hynčic, Šerý
Vyloučení: 5:5, navíc Hanzl (T), Sirotek (N) 10 min. os. tr.