HC Stadion Vrchlabí – NED Hockey Nymburk 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)

04. 01. 2015

Ve 22. Kole prohrál Nymburk těsným, jednobrankovým rozdílem na ledě Vrchlabí. Ve vyrovnaném zápase hosté z Nymburka třikrát vedli, ale tří bodů za vítězství se nedočkali. Domácí v samém závěru nejprve vyrovnali a těsně před koncem vstřelili i vítěznou branku a hostům tak zůstali jen oči pro pláč.

Úvodní část, která byla rozkouskována častými vyloučeními a zakázanými uvolněními zajímavý hokej nepřinesla. Skóre zápasu otevřeli nymburští hokejisté, když třetí početní výhodu hostů přetavil ve vedoucí gól Dulovec. Odpověď na gól našli domácí hráči také v přesilovce. Střelou od modré čáry se prosadil Lenoch a bylo vyrovnáno. Další dvě velké příležitosti domácích zlikvidoval nymburský Brázdil a tak byl po první třetině vyrovnaný stav 1:1.
Druhá část vyšla Nymburku líp nežli domácím. Po chybě vrchlabských v útočném pásmu se Nymburk dostal do protiútoku a v následné nepřehledné situaci se před domácím Neužilem zorientoval nejlépe Bičiště a hosté podruhé v zápase vedli. Vrchlabští se snažili o vyrovnání, ale Brázdil svými zákroky držel vedení na straně Nymburka. Domácím se podařilo vstřelit vyrovnávací branku až v 35. min. a to dokonce ve vlastním oslabení, když matador Filip vyzval skvělou přihrávkou Šťastného. Minutu a půl před koncem druhé části ale překonal nymburský Rittig Neužila potřetí a hosté opět vedli.
Na začátku třetí periody se musel Nymburk bránit minutu a půl ve třech proti pěti, domácí ovšem dvojnásobnou výhodu nevyužili. Vrchlabští šli za vyrovnáním, ale obrana Nymburka byla pozorná a Brázdil svůj tým držel. V 55. min. ujel v brejku nymburský Král, byl ale zahákován a svoji šanci tak nemohl využít. Trestné střílení ovšem nařízeno nebylo. Pokračovalo se tedy ve čtyřech na obou stranách a krátce poté co naskočil nymburský hráč z trestné, domácí vyrovnali. Necelé dvě minuty před koncem pak byl vyloučen nymburský Rittig a domácí přesilovku 15 vteřin před koncem zásluhou Jirků využili.
Branky: 14. Lenoch (Šťastný, Filip), 35. Šťastný (Filip), 56. Jirků (Urban), 60. Jirků (Hamerský) – 6. Dulovec (Bičiště, Kulich), 25. Bičiště (Brzák, Dulovec), 39. Rittig (Král, Brzák).
Rozhodčí: Horinek – Maštalíř, Pechánek.
Vyloučení 7:10.