HC Stadion Vrchlabí - NED Hockey Nymburk 9:4 (2:2, 3:1, 4:1)

14. 12. 2013

Ve 21. kole druhé hokejové ligy utrpěl Nymburk debakl na ledě Vrchlabí. Ještě krátce před koncem druhé třetiny držel Nymburk vyrovnaný stav, pak však stavidla obrany povolila a nymburští nakonec mohli být rádi, že neinkasovali potupnou desítku.

V zápase se spoustou vyloučených otevřeli skóre zápasu domácí, když se ve své druhé příležitosti nemýlil D. Filip. Hostům se podařilo vyrovnat ve dvojnásobné přesilovce, kdy Král našel parádně Kříže a ten propálil vše co mu stálo v cestě. Krátce nato propadl domácímu brankáři puk po střele Šimka a Nymburk šel do vedení. Ještě do přestávky ale vyrovnal Fořt a tak se šlo poprvé do kabin za vyrovnaného stavu 2:2.
V polovině zápasu přeloboval Nymburského Bílka Poskočil a domácí opět vedli. Také hosté se vzápětí radovali z kuriózní branky. Toma nahodil puk a domácí obránce si jej nešťastně srazil do vlastní sítě. Zlomovým okamžikem byl závěr druhé třetiny. Nymburk hrál celé dvě minuty ve třech proti pěti a na konci tohoto oslabení inkasoval z hole M. Filipa. Krátce před druhou sirénou se prosadil ještě D. Filip a domácí se dostali do rozhodujícího náskoku.
Do závěrečné části vystřídal v brance hostí Bílka Matoušek ani on ale nedokázal zastavit brankový příděl. Střídající nymburský brankář nakonec inkasoval ještě čtyřikrát. Nymburští se prosadili ve třetí třetině pouze jednou. Ve dvojnásobné přesilovce prolomil své letošní střelecké trápení Bičiště.
Branky: 8. Filip D. (Kolář), 14. Fořt (Filip M.), 31. Poskočil (Klement, Filip M.), 38. Filip M. (Fořt, Hamerský), 39. Filip D., 44. Vondráček (Filip M., Fořt), 48. Březina (Gengel), 52. Gengel (Klement), 53. Veselý – 11. Kříž (Král, Dulovec), 13. Šimek (Dulovec), 36. Toma, 51. Bičiště (Sirotek, Kulich).
Rozhodčí: Battěk – Bosák, Šmika.
Vyloučení: 11:10.