HC Strakonice - NED Hockey Nymburk 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

20. 02. 2005

Ve 2. zápase 2. kola prohrál Nymburk na ledě Strakonic

HC Strakonice – NED Hockey Nymburk 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Už v první minutě mohl Nymburk poslat do vedení Sirotek, jenže v oslabení mířil jen břevna Pinkasovy brány. Hosté poprvé zahrozili Malkusem, který v další přesilovce mířil ve výhodné pozici vysoko nad. Vzápětí však Malkus po zmatcích před Novákovou bránou přistrčil puk na volného K. Kadlece a domácí vedli 1:0. Po inkasovaném gólu měl zase několik šancí hostující Nymburk, ovšem Jágr sólový nájezd nedal a ani dorážky Vance, Jágra a Turinského nebyly gólové.
Domácí si další velkou šanci vypracovali až v na začátku druhé třetiny, kdy Kotek trefil z úhlu tyč. Po následném závaru posoudil hlavní rozhodní posunutí branky jako úmyslné a přesilovku domácí zužitkovali v druhý gól. Od modré se napřáhl Kotek a Pitel tečí hokejkou, kterou držel v jedné ruce zvýšil na 2:0. Šanci na snížení propásl Jágr, který sám před Pinkasem mířil jen do jeho betonů. Pak se hra změnila v množství vzájemných potyček a trestná lavice na stranách nestačila chladnout. Přesto další gól padl při plném počtu hráčů na ledě. Toma našel dlouhou přihrávkou najetého Handlovského a ten poprvé překonal Pinkase. Ještě do druhé sirény měl Nymburk možnost dvou dvojnásobných třičtvrtě minuty dlouhých přesilovek ovšem ani jednu nevyužil.
Nejblíže ke gólu měl až v 43. min. Petrák, který po průniku mířil do břevna. Více už hlavní rozhodní hostům nedovolil. Postupně poslal ve 48., 51., 52., 54., a 58. minutě vždy jednoho Nymburského hráče na trestnou lavici a domácí si díky početním převahám lehce náskok pohlídali.
Branky: 7. K. Kadlec (Malkus, Kotek), 22. Pitel (Kotek) – 34. Handlovský (Toma)