HC Strakonice - NED Hockey Nymburk 2:6 (0:2, 1:1, 1:3)

26. 10. 2005

Nymburk potvrdil roli favorita a z jihu si přivezl tři body.

V první třetině se hrál vyrovnaný hokej. Brankáři příliš práce neměli, dominovaly především obě obrany. První branka padla v 16. minutě z hole obránce Kosa. Domácí se zlobili na rozhodčího, neboť ten branku uznal, přestože puk poskakoval po brankové čáře. Druhý zásah přišel o dvě minuty později, kdy se kotouče na pravé straně zmocnil zcela volný Kříž a překonal Špilera podruhé.
Druhá část byla podobná té první. Strakoničtí si dokázali vytvořit několik šancí a vše korunovali ve 29. minutě brankou Klouda. Jenže hosté odpověděli vzápětí, když zvýšil na dvoubrankový rozdíl Kos. Domácí mohli snížit Kadlecem, který však sám proti Kreminovi neuspěl.
Závěrečná část začala pro domácí skvěle. Nikodém se dostal sám před bránu a měl dost času na přesné zakončení - 2:3. Domácí se pak tlačili dopředu, jenže naráželi na připravenou nymburskou obranu. Strakoničtí pak doplatili na velké množství vyloučených a několikrát hráli i ve třech. Ve 47. minutě přidal čtvrtou branku Nymburka Jágr a s domácími bylo zle. Tři minuty poté se trefil ještě Zeman a o vítězství Nmyburka bylo prakticky rozhodnuto. V 57. minutě ještě zkrášlil výsledek šestou brankou Turinský.
Branky: 29. Kloud, 41. Nikodem (Procházka) - 16. Kos, 18. Kříž, 31. Kos (Kosejk), 47. Jágr (Malý), 50. Zeman (Jágr, Kosejk), 57. Turinský (Kos, Dvořák)
Rozhodčí: Svoboda - Jelínek, Šmíd
Vyloučení: 9:5, navíc Pitel (S) 10 min. os. tr.