1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Strakonice - NED Hockey Nymburk 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

24. 02. 2005

Ve 4. zápase 2. kola prohrál Nymburk ve Strakonicích. Nymburk nedokázal ani napodruhé ve Strakonicích vyhrát a tak se o vítězi série bude muset rozhodnout až v pátém vzájemném zápase v sobotu v Nymburce. Nymburku nepomohlo ani to, že v utkání dvakrát vedl. O vítězi rozhodla větší bojovnost domácích. Ti šli za vítězstvím mnohem důrazněji než hosté. Těm naopak právě bojovnost spolu s důrazem při zakončování chyběla a tak domácí v zatím nejvyrovnanějším zápase série zaslouženě vyhráli.

Ve 4. zápase 2. kola prohrál Nymburk ve Strakonicích.
HC Strakonice – NED Hockey Nymburk 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Nymburk nedokázal ani napodruhé ve Strakonicích vyhrát a tak se o vítězi série bude muset rozhodnout až v pátém vzájemném zápase v sobotu v Nymburce. Nymburku nepomohlo ani to, že v utkání dvakrát vedl. O vítězi rozhodla větší bojovnost domácích. Ti šli za vítězstvím mnohem důrazněji než hosté. Těm naopak právě bojovnost spolu s důrazem při zakončování chyběla a tak domácí v zatím nejvyrovnanějším zápase série zaslouženě vyhráli.
Nymburští hokejisté přečkali úvodní tlak domácích, při kterém tři vyložené šance spálil K. Kadlec a jednou zachránilo hosty břevno. Nymburští se do první vážnější šance dostali v 16. min. kdy Lukeš ujel v oslabení, ale obránce se stihl vrátit a tak nymburský útočník zakončoval v tísni.
První vyloženou šanci spálil v úvodu druhé dvacetiminutovky Turinský, který stejně jako Lukeš ujel v oslabení, ale ani on, i když měl mnohem více prostoru než Lukeš, Pinkase nepřekonal. Ve 24. min. ujížděl na Pinkase Toma, domácí Kotek jej nedovoleně zastavil a hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení. K němu se rozjel Sirotek ovšem na brankáře domácích vůbec nic nevymyslel a tak střela bez jakéhokoliv rozhýbání gólmana neměla naději. Hosté odpověděli vzápětí Řehořovou bombou od modré, která zazvonila na Valentovu tyčku. Do vedení šli nakonec přeci jen hosté. Kos napřáhl od modré a Pinkas díky zakrytému výhledu nestihl reagovat. Na druhé straně dvakrát Horák nevyzrál na výborného Valenta. Domácí se přeci jen dočkali vyrovnání ve 38. min. V přesilovce vypálil od modré Lusk a Kabele dorážkou srovnal. Vyrovnaný stav však nevydržel ani minutu a po Sirotkově nevydařené ráně se puk doklouzal podruhé do domácí branky.
Úvod poslední dvacetiminutovky vyšel skvěle domácím po 28 odehraných vteřinách napřáhl od modré Malkus a jeho bomba skončila přímo pod břevnem. Dokonalý obrat dokončili domácí v 53. min., kdy Malkusovu prudkou přihrávku tečoval potřetí za Valentova záda Kabele. Inkasovaný gól Nymburk na chvíli probudil a výsledkem byla Tomova šance, ovšem Pinkas držel domácí na nohou. Závěr Nymburk neunesl a zbytečnými vyloučeními se připravil o možnost závěrečného náporu.
Branky: 38. Kabele (Lusk), 41. Malkus (Horák), 53. Kabele (Malkus) – 30. Kos (Turinský), 38. Sirotek (Jágr)
Rozhodčí: Zubzanda
Vyloučení: 8:11, navíc Sirotek (N) 5+dku
Využití: 1:0
Oslabení: 0:0
Diváků: 1500
Třetiny: 0:0, 1:2, 2:0
Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2
Sestava Nymburka: Valent – Kosejk, M. Zeman, Kos, Vítů, Krejčík, P. Zeman – Jágr, Sirotek, Lukeš – Dvořák, Král, Malý – Vanc, Petrák, Toma – Turinský, Lipták

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace