1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Strakonice - NED Hockey Nymburk 5:2 (2:2, 3:0, 0:0)

15. 11. 2006

Nymburku hrubě nevyšel úvod prvních dvou třetin. První náskok domácích dokázali ještě hosté dotáhnout, ve druhé třetině však domácí definitivně rozhodli o výsledku utkání.

Už ve 4. min. se radovali domácí poprvé z gólu. Matoušek nedokázal zkrotit poskakující puk pod lapačku a tak jej odrazil do rohu kluziště, Nikodém jej však střelou z rohu kluziště zpoza brankové čáry dokázal odrazem od Matouškovi vyrážečky dostat do sítě. Nymburk odpověděl Gajovského ranou do břevnu, ovšem z gólu se opět radovali domácí. Malkus lehce obešel Krejčíka a Kreuzman jeho nabídku neodmítl. Hosté se však nevzdali. Za minutu našel Dulovec volného Jágra a ten blafákem snížil. Vyrovnání zařídil v přesilovce Culka, který lehkou střelou překvapil Špilera.
Hned v úvodu druhé třetiny se lámal chleba. Culka s Gajovským jeli dvakrát dva na jednoho ovšem ani jednou brejk nevyužili, naopak domácí během čtyř minut třikrát rozebrali děravou obranu hostů a vyhnali Matouška na střídačku.
Další zajímavé momenty byly k vidění až v poslední dvacetiminutovce. Nejprve se zastavila rána K. Procházky na tyčce hostující branky. Pak převzali otěže zápasu hosté, ovšem šance Culky, Ludvíka a Dulovce zůstaly nevyužity. Čtyři vteřiny před koncem ještě zachránilo Kreminu břevno. Do brankové konstrukce mířil opět K. Procházka.
Nymburk v totálně poslepované sestavě, kdy nenastoupil ani jeden ze tří stabilních středních útočníků nezvládl druhou třetinu. Obrana nechala několikrát volného soupeře před vlastní brankou a domácí dokázali chyb využít. Rozdíl mezi mužstvy byl především v proměňování šancí. Zatímco domácím nečinilo problémy je proměňovat, hosté se v zakončení trápili.
Branky: 4. Nikodém, 7. Kreuzman (Malkus, Kadlec), 23. Kreuzman (Velíšek, Kuna), 27. Malkus (Binder), 27. Binder (Bartoš, Samek) – 8. Jágr (Dulovec), 13. Culka (Šimek, Zeman)
Rozhodčí: Horák – Polonyi, Kreuzer
Vyloučení: 7:5
Využití: 1:1
Oslabení: 0:0
Diváků: 200
Třetiny: 2:2, 3:0, 0:0
Vývoj skóre: 2:0, 2:2, 5:2
Sestava Nymburka: Matoušek (od 26.33 Kremina) – Kos, Kříž, Zeman, Kosejk, Krejčík, Dvořák – Ludvík, Jágr, Dulovec – Culka, Šimek, Gajovský – Červinka, Lipták, Martinec   
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace