1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Tábor - NED Hockey Nymburk 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

06. 01. 2007

Nymburk si zásluhou výborného výkonu brankáře Matouška, který ještě vloni nastupoval v týmu soupeře, odváží z Tábora tři body.

V první třetině se hrál na táborském ledě vyrovnaný hokej. Nymburk se zásluhou přesné Nýčovi střely dostal v přesilovce do vedení a to až do první sirény udržel.
Od druhé třetiny zrychlili táborští hokejisté své bruslení a rázem se dostávali do šancí. V cestě za vyrovnáním však stál výborný Matoušek. Když domácí nedokázali využít ani minutovou dvojnásobnou přesilovku udeřili hosté podruhé. Gólman Anderle neudržel prudkou Dvořákovu ránu a Šimek pohotově dorazil puk do prázdné brány. Táborské však druhý gól nesrazil do kolen a vzápětí mohli snížit. Sólo domácího hráče v oslabení ovšem Matoušek kryl. Na druhé straně se dostal do nájezdu přímo z trestné lavice naskakující Kříž ale ani on proti Anderlemu neuspěl.
Až na začátku poslední třetiny dokázali domácí snížit. Mezi kruhy zcela volný Mrkvička se nemýlil a značně utkání zdramatizoval. Domácí se dostali do velkého náporu a vyrovnání viselo ve vzduchu, jenže domácí hráči již na Matouška nevyzráli. Poslední minuty už si Nymburk pohlídal a domácí nepustil ani k power play.
Branky: 43. Mrkvička (Pechárek, Ševčík) - 14. Nýč (Ludvík, Zeman), 30. Šimek (Dvořák, Dulovec)
Rozhodčí: Dvořák – Fiala, Flégl
Vyloučení: 6:6
Využití: 0:1
Oslabení: 0:0
Diváků: 700
Třetiny: 0:1, 0:1, 1:0
Vývoj skóre: 0:2, 1:2
Sestava Nymburka: Matoušek – Kos, Kříž, Zeman, Kosejk, Krejčík, Plíhal – Jágr, Šimek, Dulovec – Dvořák, Nýč, Kotrba – Ludvík, Maršík, Lipták - Martinec
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace