1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Tábor – NED Hockey Nymburk 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

02. 12. 2015

V 19. kole druhé hokejové ligy prohrál Nymburk na ledě Tábora. Nymburským hokejistům se za celých šedesát minut nepodařilo překonat domácího brankáře Klestila, který si tak vychytal čisté konto.

Během úvodní dvacetiminutovky si hosté vytvářeli šance především v přesilových hrách, ale ani jednu ze tří početních výhod se jim využít nepodařilo. Domácí si zahráli v přesile o jednoho muže jednou, ale ani oni úspěšní nebyly. Přesto se nakonec hráči s kohoutem na prsou radovali z úvodní branky. V čase 18:31 vypálil Polodna, nymburský brankář Brázdil se nestačil přesunout na dorážku a tak Kellner zakončoval do prázdné branky.
Druhá část nepřinesla žádnou branku. Nymburští zlepšili svoji hru, začali více napadat, střílet ze všech pozic, ale vyrovnávací branku se jim vstřelit nepodařilo. Největší šanci musel likvidovat domácí brankář Klestil ve 38. min., kdy dvakrát reflexivně zlikvidoval střely nymburských, které mířili do prázdné brány. Chvilku poté zamířili hned dva nymburští hráči současně na trestnou, ale hosté se dokázali dlouhé dvojnásobné přesile ubránit.
Také v závěrečné části se hrál vyrovnaný hokej, který sice nebyl chudý na brankové příležitosti, oba brankáři však se však překonávali a tak jednobrankové vedení domácích trvalo až do 59. minuty. Hosté už se pomalu chystali na power play, když Matušík tečoval Havranovu střelu nad bránu, puk se odrazil zpět před branku, kde už neměl domácí kapitán problém usměrnit puk do sítě a definitivně tak rozhodnout o vítězství svého týmu.
„Celý zápas byl odmakaný a bojovný. Náš výkon byl dobrý, jen jsme prostě nedokázali dát gól. Soupeř předváděl velmi kvalitní hokej, ale já si myslím, že se rozhodně nemáme za co stydět a bod za remízu jsme si zasloužili,“ řekl po zápase trenér nymburského celku Pavel Bičiště.  
Branky: 19. Kellner (Polodna), 59. Matušík (Havran)
Rozhodčí: Mertl – Mertl, Samuel
Vyloučení: 8:4
Využití: 0:0
Diváci: 1024
Třetiny: 1:0, 0:0, 1:0
Vývoj skóre: 2:0
Sestava Nymburka: Brázdil – Kříž, Saňa, Knesl, Pýcha, Novák, Rittig - Šimek, Bičiště, Stehlík - Protivný, Čepek, Eis – Brzák, Ječný, Barbora – Jindra, Michálek.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace