1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Tábor - NED Hockey Nymburk 2:5 (0:2, 0:1, 2:2)

14. 01. 2006

Ve 29. kole vyhrál Nymburk na ledě táborských kohoutů. Nymburští, kteří přicestovali k zápasu bez trenéra Netíka a jen se 12 hráči do pole a dvěma brankáři předvedli na jihu Čech disciplinovaný hokej a překvapivě, ale zaslouženě vyhráli. Torzo hráčů nymburské sestavy se na táborském ledě semklo a bojovalo jako jeden muž. Nymburk vytěžil z minima maximum. Pomohl mu k tomu i slabý výkon domácího brankáře Matouška. Výborně vyšel zápas Martinu Šimkovi. Dva góly dal a na dva nahrál.

Domácí sice v první třetině Nymburk tlačili, ovšem převaha to byla jen optická. Hosté táborské do vyložené šance nepustili a naopak sami udeřili. Hned v první přesilovce neudržel Matoušek puk mezi svými betony a ten po střele důrazného Šimka pomalinku doklouzal za čáru. Druhý gól přidal Lukeš, který střelou od modré zpoza obránce překvapil domácího gólmana. Za domácí zlobil nejvíc Ševčík, Novák si však s jeho pokusy dokázal poradit.
Hned na začátku druhé třetiny uviděl Kosejk před brankou zcela volného Šimka a ten v klidu do prázdné brány potřetí rozvlnil síťku za Matouškovými zády. Vzápětí přešel elegantně přes Kosejka Györi jeho pokus však Novák maskou vyrazil. Další šanci si domácí vypracovali až v 35. min. ovšem Adamcovo sólo stihnul Zeman společně s Novákem zlikvidovat.
Když na začátku poslední třetiny našel Lukeš skulinu mezi betony domácího brankáře zdálo se že je rozhodnuto. Domácí se však nevzdali a dvěma góly náskok hostí snížili. Šest minut před koncem však ujel podél mantinelu Zeman a definitivně rozhodl o vítězství Nymburka.
Branky: 48. Černý (Ježek, Mikeska), 54. Györi (Suchánek, Dvořák) – 7. Šimek (Kosejk), 14. Lukeš (Turinský, Kosejk), 23. Šimek (Kosejk, Toma), 46. Lukeš (Kos, Šimek) 55. Zeman (Dvořák, Šimek)
Rozhodčí: Lacina – Kreuzer, Polonyi
Vyloučení: 4:6, navíc Trieb (T) 10 min. os. tr.
Využití: 0:1
Oslabení: 0:0
Diváků: 450
Třetiny: 0:2, 0:1, 2:2
Vývoj skóre: 0:4, 2:4, 2:5
Sestava Nymburka: Novák – Kos, Kříž, Zeman, Kosejk – Dvořák, Šimek, Malý – Jágr, Turinský, Lukeš – Kaulfus, Toma

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace