HC Tábor - NED Hockey Nymburk 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

06. 10. 2007

Táborským stačilo využít krátkého útlumu hostí ve druhé desetiminutovce a vstřelit dva góly. Třetí přidali domácí v úvodu druhé třetiny, pak však až do samého závěru zápasu prakticky neohrozili hostujícího brankáře. Nymburk, přestože byl od 23. min. lepším týmem, nedokázal už ztrátu dotáhnout.

První velkou šanci v zápase si vypracovali hosté. Už ve 20. vteřině uháněl na Anderleho Sirotek, ale domácí brankář si s jeho pokusem poradil. Domácí odpověděli v přesilovce, kdy Kupec netrefil puk před prázdnou brankou. Skóre zápasu tak otevřel až v 15. min. Mrkvička, po jehož lehké střele od modré vypadl Matouškovi puk z lapačky a skončil až za brankovou čárou. Neuběhly ani dvě minuty a domácí se radovali znovu. Kupec přešel neuvěřitelně lehce přes Protivného a Matoušek se jen marně natahoval.
Do druhé třetiny nastoupil Nymburk s odhodláním zvrátit nepříznivý stav, ovšem po nepřehledné situaci před Matouškem se odrazil puk k Pechánkovi a bylo to 3:0. To už nymburský gólman nevydržel a pustil do branky Kreminu. Až tříbrankový náskok domácích  nymburské hráče probudil. Nejprve se trefil Dulovec, potom zachytil rozehrávku domácích Martinec, našel před brankou volného Hertla a rázem to bylo jen o gól.
Během celé třetí třetiny Tábor jen bránil jednobrankový náskok. Kremina se v brance hostí  nudil, naopak táborský Anderle byl neustálé permanenci. Nejblíže k vyrovnání byl Hertl, po jehož střele se puk otřel o břevno a Fišer, který stejně jako Kupec v první třetině netrefil puk před prázdnou brankou. Až v závěru, kdy Nymburk vsadil vše na útok ujel domácí Pechánek, jeho samostatný únik ovšem Kremina chytil. V 59. min. už nymburští hráči zvedali ruce, ovšem puk po Tomově pokusu jen projel po čáře. 45 vteřin před koncem hosté odvolali brankáře, power play jim ale nevyšla. Mohli v ní počtvrté inkasovat, jenže Ježek netrefil od modré prázdnou bránu.
Branky: 15 Mrkvička (Chaloupka), 16. Kupec, 23. Pechánek (Kratochvíl, Žižka) – 26. Dulovec (Hertl, Zeman), 36. Hertl (Martinec)
Rozhodčí: Dvořák - Fiala, Flégl
Vyloučení: 5:4, navíc Nýč, Kos (oba N) 10 min. os. tr.