HC Tábor - NED Hockey Nymburk 3:2 pp (0:2, 0:0, 2:0 - 1:0)

01. 11. 2014

Nymburští hokejisté byli na ledě lídra soutěže blízko obrovskému překvapení. Ještě těsně před koncem vedli, vedení ale neudrželi a v prodloužení nakonec padli.

Nymburk přežil úvodní nápor domácích, kdy za hostujícím brankářem Brázdilem dvakrát zvonila branková konstrukce a pak udeřil. Rychlý výpad Stehlíka, jehož střelu domácí Klestil jen vyrazil před sebe, dokončil Eis a bylo to 0:1. Po dalších šancích domácích, včetně další střely do tyče, udeřili hosté na konci první třetiny ještě jednou. Stehlík dostal příliš volného prostoru a bekhendovou střelou potvrdil pověst kanonýra.
Ve druhé části pokračoval nápor domácích, ale střely táborských plejerů mířili buď mimo, nebo si s nimi dokázal poradit skvělý brankář Brázdil.
Nymburský fantom Brázdil poprvé inkasoval až v polovině 50. minuty. Domácí Matušík, jako správný kapitán táborské družiny zavelel ke zteči, když se na hranici kruhu uvolnil a přesnou střelou k tyči snížil. Tábor se hnal za vyrovnáním, jenže nymburští v čele se spolehlivým Brázdilem odolávali. V úplném závěru se domácí tým odhodlal ke hře bez brankáře, čímž dramatické utkání vrcholilo. Král - nejzkušenější nymburský hráč měl na hokejce definitivní rozhodnutí, jenže v rozhodující chvíli selhal. V počínajícím útoku tři na dva místo zatažení puku přes červenou, nebo přihrávky na spoluhráče, zvolil, jak se nakonec ukázalo, to nejhorší co mohl – střelu od vlastní modré do prázdné brány. Místo prázdné brány totiž mířil jen do tyče, odkud se puk odrazil mimo branku za brankovou čáru. Následovalo odpískané zakázané uvolnění a nemožnost střídat. Buly v obranné pásmu Nymburka pak vyhrál domácí Boháč, který nabil Heršálkovi a 26 vteřin před koncem bylo vyrovnáno.
Frustrace ze zpackaného závěru se na hostech projevila hned v prvním střídání nastaveného času, kdy inkasovali z hole Havrana a prodloužení tak mělo doslova jepičí – 16ti vteřinové trvání.
Branky: 49. Matušík (Boháč), 60. Heršálek (Boháč), 61. Havran (Mrkvička) - 14. Eis (Stehlík), 20. Stehlík (Eis).
Sestava Nymburka: Brázdil – Kříž, Rittig, Kulich, Košař, Cicvárek, Herna – Eis, Král, Stehlík – Brzák, Bičiště, Šimek – Kadlec, Dulovec, Pilař