1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Tábor - NED Hockey Nymburk 3:3 pp (1:0, 1:1, 1:2)

19. 11. 2003

K dalšímu zápasu druhé hokejové ligy nastoupili nymburští hokejisté na ledě předposledního Tábora. Diváci na táborském stadionu byli svědky nezáživného utkání. Vše podstatné se událo až v poslední minutě řádné hrací doby, kdy Nymburk přišel 13 vteřin před koncem o vedení.

K dalšímu zápasu druhé hokejové ligy nastoupili nymburští hokejisté na ledě předposledního Tábora.
HC Tábor - NED Hockey Nymburk 3:3 pp (1:0, 1:1, 1:2)
Diváci na táborském stadionu byli svědky nezáživného utkání. Vše podstatné se událo až v poslední minutě řádné hrací doby, kdy Nymburk přišel 13 vteřin před koncem o vedení.
První branku zápasu vstřelil domácí Rambousek, který si po buly v útočném pásmu vybruslil mezi kruhy a ranou švihem k tyči poprvé překonal Kreminu. Nymburku se podařilo vyrovnat ve 25. min. Dvořákem. Byla to ovšem poslední Dvořákova rána v zápase, neboť táborský obránce, který padl do střely, podrazil Dvořákovi nohy tak, že Nymburský útočník zůstal po zákroku zraněn a do konce zápasu již nenastoupil. Vedení zpátky na stranu domácích strhl ve 38. min. Škulina, který přesně trefil horní růžek nymburské branky. 
Hosté se ovšem nevzdali a na začátku závěrečné části hry otočili skóre ve svůj prospěch. Na 2:2 vyrovnal ve dvojnásobné přesilovce Kosejk, na 3:2 pro Nymburk upravoval Jágr. Hnát si efektně objel domácího gólmana Anderleho a pro Jágra už nebylo problém zasunout puk do prázdné brány. Domácí vyvinuli velký tlak a snažili se vyrovnat, ovšem Ševčík ležícího Kreminu nepřehodil a s Cikánovou ránou si nymburský gólman poradil. Na druhé straně mohl definitivně rozhodnout Langer, ale jeho střelu do opuštěné klece vyrazil efektním skokem brankář Anderle. O osudu utkání se rozhodlo až samotném závěru. Nymburk hrál v oslabení, navíc na led naskočilo příliš mnoho hráčů a tak hrál Nymburk posledních 45 vteřin jen ve třech. Domácí odvolali brankáře a v šesti proti třem se pokusili vyrovnat. Akorát když skočil na led první z nymburských hráčů napřáhl se 13 vteřin před koncem od modré Chaloupka a na jeho tečovanou ránu Kremina nedosáhl. Tento gól však vyvolal na ledě veliké diskuze, neboť hostující hráči okamžitě protestovali, že puk se odrazil od břevna. To svým jasným gestem naznačovala i dívka za brankou, která snad měla plnit funkci brankové rozhodčí, když vehementně rozpažovala rukama na znamení, že puk přes brankovou čáru nepřešel. Než si ji však stačil hlavní rozhodčí zavolat k sobě, stačili ji domácí hráči přes plexi rázně domluvit. Při rozhovoru s hlavním rozhodčím se pak jasné rozpažování změnilo na neurčité pokrčování ramen. Hlavní rozhodčí tedy musel dát na svůj úsudek a gól po dlouhé rozvaze uznal. V pětiminutovém prodloužení už žádný z gólmanů neinkasoval a tak se obě mužstva rozešla smírně.
Branky: 8. Rambousek (Křivánek), 38. Škulina (Trieb, Ševčík), 60. Chaloupka - 25. Dvořák (Hnát), 45. Kosejk (Turinský), 49. Jágr (Hnát, Bartoníček)
Rozhodčí: Patočka - Mannl, Orlický
Vyloučení: 7:8, navíc Kosejk (N) 10 min. os. tr.
Využití: 1:1
Oslabení: 0:0
Diváků: 
Třetiny: 1:0, 1:1, 1:2
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3
Sestava Nymburka: Kremina - Kosejk, Zeman, Kos, Vítů, Bouchner, Bartoníček - Langer, Turinský, Lukeš - Dvořák, Jágr, Hnát - Švejda, Kadeřábek, Šebek - Neugebauer

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace