HC Tábor - NED Hockey Nymburk 3:6 (0:1, 1:1, 2:4)

07. 10. 2006

Nymburští hokejisté konečně prolomili střeleckou smůlu, která je provázela od začátku soutěže a poprvé nastříleli v jednom zápase více než tři branky. Skvělý výkon předvedl v Táboře nymburský Nýč, který zatížil konto soupeře čtyřmi brankami a během posledních čtyř minut zápasu si připsal na své konto čistý hattrick.

Nýč hrál letos poprvé s hokejkami na míru a na jeho střelecké potenci se tento fakt ihned projevil.
Hosté se dostali během prvních dvou třetin dvakrát do vedení, ale domácí stačili vždy vyrovnat. Na začátku poslední dvacetiminutovky se dokonce dostali domácí zásluhou  Kocara do vedení, ale skvělý závěr hostů je připravil o všechny body. Ještě šest minut před koncem měli táborští hráči jednobrankový náskok, ale v závěru o vedení přišli, když Anderle musel čtyřikrát lovit puk ze své sítě. K obratu zavelel úspěšnou trefou  Turinský, který v 54. min. v přesilovce vyrovnal. Pak už utkání patřilo jedinému muži na ledě a to nymburskému Nýčovi. Ten nejprve ve spolupráci s Ludvíkem vymetl šibenici Anderleho branky a poslal Nymburk opět do vedení. Při dalším střídání využil brejkové situace a po přihrávce Culky zvýšil na 5:3. Vzápětí byl vyloučen nymburský kapitán Kos a domácí hráči ve snaze vyrovnat zvýraznili přesilovku odvoláním brankáře. Tento tah jim však nevyšel. Půl minuty před koncem totiž inkasovali pošesté. Culka ačkoli mohl sám zakončovat do prázdné brány počkal na Nýče a ten svým čtvrtým gólem v utkání uzavřel skóre zápasu.
Branky: 30. Kocar (Černý), 41. Schejbal (Klimeš, Kocar), 45. Kocar (Klimeš, Kaltenböck) – 17. Sirotek (Jágr), 37. Nýč (Culka), 54. Turinský (Kříž), 56. Nýč (Ludvík), 58. Nýč (Culka), 60. Nýč (Culka)
Rozhodčí: Němec – Polonyi, Flégl
Vyloučení: 7:14