1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Tábor - NED Hockey Nymburk 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

12. 11. 2016

Nymburští hokejisté přišli o svojí neporazitelnost, která trvala šest utkání v řade a v zápase 14. kola prohráli na ledě Tábora.

V úvodním dějství viděli diváci na velmi slušně zaplněném táborském zimním stadionu dvě branky a obě padly v početní výhodě. Skóre zápasu otevřel nymburský Loučka, který doklepnul puk za záda bezmocného domácího brankáře Klestila. Za šest minut bylo ale vyrovnáno. Po nepřehledné situaci si vybruslil od mantinelu Točík a nymburský golman Brázdil poprvé kapituloval.
Ve druhé části se diváci rozhodně nenudili a byli svědky pohledné hry, plné šancí na obou stranách. S postupujícím časem však přeci jen mírně narůstala převaha domácích a ti svoji střeleckou aktivitu korunovali ve 33. minutě, kdy se přesnou ranou prosadil Mrkvička. Vzápětí mířil do břevna domácí obránce Hlaveš. V závěru druhého dějství přidal třetí branku domácích nedůsledně hlídaný Severa.
V závěrečné části se hosté snažili o zdramatizování zápasu, kontantkní branku se jim však už vstřelit nepodařilo. Navíc v 54. minutě při vlastní přesilovce inkasovali a tato branka definitivně rozhodla o vítězství domácích.
Branky: 14. Točík (Mrkvička, Kratzer), 33. Mrkvička (Kratzer, Liška), 39. Severa (Seidl), 54. Matušík (Severa, Kanov) - 8. Loučka (Arnošt, Kříž)
Rozhodčí: Valenta - Vavruška, Oudes
Vyoučení: 5:5, navíc Novák (N) do konce,
Využití: 2:1
Oslabení: 1:0
Vývoj skóre: 0:1, 4:1
Sestava Nymburka: Brázdil - Kříž, Loučka, Pýcha, Novák, Saňa, Rittig - Šimek, Arnošt, Stehlík - Bičiště, Ječný, Eis - Smejkal, Barbora, Dyrynk.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace