HC Tábor - NED Hockey Nymburk 4:2 (3:1, 1:0, 0:1)

17. 01. 2009

V dalším zápase druhé hokejové ligy prohrál Nymburk na ledě Tábora. V dresu Nymburka si odbyli křest v podobě prvního druholigové startu hned tři junioři. Pánek, Vacek a Němeček. Němeček sice už jeden zápas započtený měl, ale to jen proto, že v zápase v Sokolově odpykával trest za vyloučeného Turinského. Za Tábor pak nastoupili Zelenka s Krätzerem, kteří ještě v nedávné době hráli právě za Nymburk. Utkání neskončilo dobře pro nymburského Kadeřábka, který po střetu s Heršálkem opustil ledovou plochu na nosítkách a byl ošetřen s poraněným ramenem v táborské nemocnici.

Nymburk nezačal utkání dobře. Už ve 26. vteřině vyhodil Jágr puk ven ze hřiště a domácí v přesilovce zásluhou Kupce otevřeli už na konci 2. min. skóre zápasu. Nymburk dokázal sice zásluhou Tomy vyrovnat, jenže vzápětí zcela volný Zelenka dorazil puk za záda Jágra a poslal domácí znovu do vedení. Za další dvě minuty přidal třetí branku Kanov a domácí byli na koni. V polovině zápasu využili táborští druhou přesilovku v zápase. Tentokrát potrestal  faul hostujícího Sirotka Květoň a domácí vedli už 4:1.
V poslední třetině domácí hráči přeci jen polevili a hostům se podařilo po pěkně zahrané situaci dva na jednoho, kdy Škaloud zakončoval do prázdné branky vykřesat jiskřičku naděje. Kontaktní gól, po kterém by domácí znervózněli se už ovšem hostům nepodařilo vstřelit a tak se domácí dostali tímto vítězstvím do čela druholigové tabulky skupiny Západ.
Branky: 2. Kupec (Zelenka, Vomela), 7. Zelenka (Kupec, Kanov), 9. Kanov (Kocar, Kupec), 31. Květoň (Matušík, Zíb) – 7. Toma (Martinec), 53. Škaloud (Martinec, Fišer)