HC Tábor - NED Hockey Nymburk 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)

06. 11. 2005

Turinský mohl šest vteřin před koncem vyrovnat, ale nedal trestné střílení

Solidně zaplněný táborský stadion dostala do varu už úvodní minuta střetnutí. Nejprve se výborně uvedl domácí gólman Matoušek, který vytěsnil lapačkou mimo tyče pokus Malého. Hned vzápětí si založil svůj účet úspěšných zásahů i jeho protějšek Kremina po šanci Györiho. Na konci 5. minuty fauloval Ježka Kos a Táborákům se naskytla výhoda první početní převahy. A využili ji - obránce Hanzl se na modré čáře neukvapil a adresoval krásnou přihrávku Dvořákovi, který s lehkostí usměrnil puk za Kreminova záda. V úvodní části hry si domácí celek zahrál v početní převaze ještě dvakrát, ale neúspěšně. Největší šance první třetiny se zrodily při plném počtu hráčů. Nymburským útočníkům Jágrovi a Lukešovi zkazil radost Matoušek, Kremina zase zmrazil blafák Václava Adamce, který se na něj řítil po nacvičeném signálu ze střídačky zcela sám.
Na začátku prostřední části hry si vybralo táborské mužstvo pořádný ranec smůly. Už po necelé minutě hry zazvonil Györi na tyč Kreminovy klece. O půl minuty později "namazal" útočník Brož kotouč osamocenému
Turinskému a ten našel skulinku mezi Matouškovými betony - 1:1. Vzápětí uštědřil sudí Fraňo dvouminutový trest domácímu Václavu Adamcovi. Domácí se sice přesilové hře soupeře ubránili, na konci 5. minuty ale dokázal využít zmatku před táborskou brankou Šimek - 1:2. Radost Středočechů ale neměla dlouhého trvání. V 7. minutě si počínal v útočním pásmu důrazně Černý, připravil šanci pro Vobořila a ten procedil puk pod Kreminovým pravým betonem - 2:2. Po vyrovnávající brance domácí ožili, ale k zisku vedení jim nepomohly ani další dvě přesilovky. Stejnou možností dvakrát pohrdli i hráči od Labe. V 17. minutě nadchl diváky nejkrásnější okamžik střetnutí. Obránce Trieb vyřešil výpad tří hráčů na jediného beka sám a svou nádhernou akci zakončil střelou pod horní tyč - 3:2.
Ve třetí třetině se už po dvaapadesáti vteřinách poroučel na trestnou lavici domácí Vladimír Adamec a hosté hráli další přesilovku. Ta se čtrnáct sekund před návratem vyloučeného beka změnila dokonce ve dvojnásobnou (vyloučen Trieb), "Kohouti" ovšem těžké chvíle přestáli. Hůře už se jim vedlo s příchodem závěrečné desetiminutovky, kdy byl velmi přísně vyloučen na pět minut a do konce utkání Trieb. Domácí celek se sice příkladně bránil, minut a šest vteřin před koncem oslabení ale vystřelil od modré pětačtyřicetiletý Kosejk a mířil přesně mezi Matouškovy betony - 3:3. Dvě a půl minuty před koncem vybuchli táborští fanoušci nadšením. Střelu obránce Suchánka odrazil Kremina k Václavu Adamcovi a ten napsal stejně jako ve středu ve Žďáru klíčovou kapitolu duelu - 4:3. To ovšem zdaleka nebylo všechno. V čase 19:36 se dopustil faulu hostující Král. Místo pohodového závěru ovšem Táborští propadli na útočné modré, Hanzl hasil rodící se nájezd nymburského hráče faulem a Fraňo nařídil jen šest vteřin před koncem trestné střílení. Fanoušci začali vyvolávat jméno brankáře Matouška a ten je nakonec v přímém duelu s Turinským nezklamal. Se závěrečnou sirénou ještě dopravil puk do opuštěné branky Středočechů Brož, jeho gól už ale nebyl uznán.
Branky: 6. Dvořák (Hanzl, Györi), 27. Vobořil (Slanec), 37. Trieb, 58. Adamec (Suchánek) - 22. Turinský, 25. Šimek (Kaulfus, Havlín), 54. Kosejk (Zeman)
Rozhodčí: Fraňo - Šperl, Vavroušek
Vyloučení: 8:7, navíc Trieb (T) 5+dku, Kosejk (N) 10 min. os. tr.