1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Tábor – NED Hockey Nymburk 5:4 sn (1:2, 3:1, 0:1 – 0:0 – 0:0)

08. 01. 2014

V dalším pokračování druhé hokejové ligy prohráli nymburští hokejisté až v nájezdech na ledě třetího Tábora. Nymburský prapor táhl především zkušený útočník Lukáš Král, jenž byl u všech branek svého mužstva. Tři góly dal sám, u jedné asistoval.

Nymburk začal parádně a už na konci prvního střídání našel Maďar volného Krále a ten otevřel skóre zápasu. Domácí branka nijak nezaskočila a nymburský Bílek musel odolávat sprše střel. V 8. minutě pak zachytil rozehrávku táborských Král a pohotovým příklepem nad vyrážečku překvapil Klestila podruhé. Ani druhá branka neubrala domácím na elánu a i když prohrávali o dvě branky, byli to oni kdo diktoval tempo hry a na konci první části hry se přeci jen radovali ze snížení. Po nenápadné akce se ujala střela Hájka.
Na začátku druhé části se domácím podařilo vyrovnat. Po přihrávce zpoza branky protlačil puk za záda Bílka Krätzer. Krátce nato šel ale Nymburk znovu do vedení. Král opět zachytil rozehrávku domácích, zkušeně podržel puk, přesně načasoval přihrávku na Stehlíka ten ranou do růžku potřetí rozvlnil síťku za zády Klestila. Ve 36. min. se domácím podařilo opět vyrovnat. Matušík použil proti Křížovi na pěti metrech dvakrát stejnou fintu, se kterou dvakrát uspěl, poté přesně našel Maříka a táborský útočník se mohl radovat. Vzápětí zachránila Nymburk po střele Kolomého tyčka. Minutu nato, už ale nezachránilo Nymburk nic. Po nepřehledné situaci před brankovištěm se puk odrazil na hůl zcela volného Matušíka a nejlepší domácí útočník se do prázdné branky nemohl nemýlit.
V závěrečné části hry držel Nymburk naděje na dobrý výsledek a v 53. min. se dočkal vyrovnání. Tentokrát to byl Stehlík, který ve vlastním oslabení zachytil rozehrávku domácích, zkušeně počkal na Krále a nymburský kapitán vyrovnal. Vzápětí se v téměř totožné pozici ocitl i sám Stehlík, ten ovšem proti Klestilovi nevyzrál. Minutu a půl před koncem odváděl skvělou práci v útočném pásmu Král, kterého domácí obrana vůbec nemohla odstavit od puku. Král za bránou tak dlouho čaroval, až našel Stehlíka, který mířil přesně do růžku. Přesně v té chvíli ale domácí Havran zezadu naklonil branku a gól tedy padl do branky v době, kdy nebyla v řádném postavení. Hlavní rozhodčí sice nejprve ukázal že gól platí, ale nakonec místo toho nařídil trestné střílení. To nymburský Král neproměnil.
Do konce řádné hrací doby ani v prodloužení se nerozhodlo a na řadu tedy přišly samostatné nájezdy. Prví tři střelci na obou stranách (Matušík, Kellner, Mařík – Stehlík, Dulovec, Král) selhali. Pokračovalo se tedy dál. Nymburský Bičiště dal, stejně tak Matušík. V páté sérii se situace opakovala Bičiště i Matušík dali. V šesté sérii Bičiště zaváhal, naopak Matušík i potřetí za sebou překonal Bílka a rozhodl tak o bonusovém bodu pro Tábor.
Branky: 19. T. Hájek (Černý), 22. Krätzer (T. Hájek, Heršálek), 36. Mařík (Matušík, Kanov), 38. Matušík (T. Hájek, Seidl), rozhodující nájezd Matušík – 1. Král (Maďar, Stehlík), 8. Král, 27. Stehlík (Král), 53. Král (Stehlík).
Rozhodčí: Hornáček.
Vyloučení: 4:4, Hájek (T) os. trest.
Využití: 0:0.  
Oslabení: 0:1.
Diváci: 850.
Třetiny: 1:2, 3:1, 0:1.
Vývoj skóre: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4
NED Hockey Nymburk: Bílek –  Bodnár, Kříž, Procházka, Herna, Cicvárek, Dvořák  – Maďar, Král, Stehlík – Dulovec, Bičiště, Šimek – Toma, Tregl, Chvojka.

Foto převzato z webu HC Tábor, autoři Tomáš Danko, Hana Grundová
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace