1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Tábor – NED Hockey Nymburk 6:3 (0:1, 3:1, 3:1)

05. 02. 2017

Ve 32. kole druhé hokejové ligy prohráli nymburští hokejisté na ledě Tábora. Nymburští hokejisté v Táboře dvakrát vedli, nakonec ale odešli z ledu poraženi.

Domácí začali náporem, své šance ale nevyužili a tak se radovali hokejisté z Polabí. Stehlík nejprve orazítkoval tyč domácí branky, Kneslova rána od modré už ale skončila za zády táborského brankáře. Další šance už hráči hostujícího týmu nevyužili a tak Nymburk vedl po první třetině jedna nula.
Na začátku druhého dějství se domácímu celku podařilo vyrovnat. Navrátilec do sestavy táborského celku Boháč založil akci na jejímž konci byl vyrovnávací gól z hole Havrana, který procedil puk mezi betony Matouška. Krátce nato šel ale Nymburk znovu do vedení, když se šťastným gólem prezentoval Kuzďas. Chvilku poté však upláchnul hostujícím obráncům Severa a precizně provedeným blafákem nedal Matouškovi šanci. Po vyrovnávacím gólu se dostali domácí do tlaku a po několika šancích se jim podařilo díky využité přesilovce jít poprvé v zápase do vedení.
V úvodu třetí periody navýšil vedení domácích Matušík a domácí již vedli čtyři dva. Tři minuty po Matušíkově brance ještě vykřesal naději pro nymburský celek Stehlík, který proměnil nařízené trestné střílení. Vzápětí se nymburský sniper dostal do obrovské šance a měl na hokejce vyrovnání, svoji šanci ale nevyužil. Ve zbytku utkání už byli lepší domácí, kteří dvěma brankami v závěru utkání rozhodli o svém vítězství.
Branky: 23. Havran (Březina, Boháč), 28. Severa (Matušík, Seidl), 36. Hlaveš (Seidl, Severa), 46. Matušík (Krátoška, Hlaveš), 54. Krátoška (Březina, Boháč), 60. Boháč (Krátoška, Havran) - 9. Knesl (Loučka, Pýcha), 25. Smejkal (Kříž), 49. Stehlík (TS).
Rozhodčí: Škrobák - Klouček, Doležal.
Vyloučení: 4:5
Využití: 1:0
Oslabení: 0:0 
Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3, 6:3.
Diváci: 1192
Sestava Nymburka: Matoušek - Kříž, Knesl, Hes, Rittig, Saňa, Pýcha - Kuzďas, Stehlík, Barbora, Svoboda, Jandus, Eis, Smejkal, Ježek, Loučka.

Foto převzato z webu Tábora

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace