1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Tábor - NED Hokey Nymburk 2:3 pp (1:1, 0:1, 1:0)

22. 10. 2017

V 9. kole zvítězili nymburští hokejisté v prodloužení na ledě druhého Tábora.

Domácí tým vlétl do utkání jako uragán a během několika minut si vytvořil dostatek šancí na to, aby získal zápas pod kontrolu. K lítosti táborských fandů i samotných hráčů se však ujala jen krásná přesilovková akce ze 6. minuty, kterou po přihrávce Prokeše zakončil do okryté branky loučící se Andres – 1:0. Nápor táborské družiny v dalších minutách přece jen ochabl a v nejméně očekávanou dobu uhodilo na druhé straně ledové plochy. V početní převaze Tábora se narodil rychlý brejk dvou nymburských hráčů a Stehlíkovu přihrávku přetavil exsparťanský mladík Arnošt ve vyrovnávající trefu – 1:1. Po druhé brance střetnutí se hra vyrovnala a Středočeši ukazovali, že jejich předchozí výhry nad Havlíčkovým Brodem a v Moravských Budějovicích nebyly náhodné. Stejně jako nymburský Formánek, tak i domácí Klestil ale všechny nebezpečné situace před svou brankou vyřešil a smírný stav 1:1 si aktéři utkání přenesli do druhé části hry.
Start do druhé třetiny si táborští hokejisté za rámeček nedají. Už po dvaasedmdesáti vteřinách hry nechali ve svém pásmu luxusní manévrovací prostor Eisovi, jenž bravurně zvládl i zakončení a posla nymburský tým do vedení – 1:2. Od tohoto okamžiku dostal zápas zřetelný a v podstatě i trvalý obraz. Táborské mužstvo usilovně, leč místy křečovitě svíralo svého protivníka v kleštích, ale ten díky obětavé obraně i několika výtečným zásahům brankáře Formánka odolával. Z domácí úmorné dřiny navíc tu a tam vyplavaly chyby, na které brejkově založený soupeř číhal. Díky tomu si také on vytvořil několik příležitostí. Tu největší měli v polovině 26. minuty, kdy v oslabení postupovali ve dvou sami na Klestila, ale táborský gólman vytáhl ze svého arzenálu zákrok zápasu. O pár minut později měl na druhé straně blizoučko ke gólu Urbanec, ale už překonanému Formánkovi pomohla levá tyč jeho branky. A protože také na druhé straně zvonila po vydařené střele hostů jen konstrukce branky, zůstal po druhé siréně v platnosti průběžný výsledek 1:2.
V poslední třetině pokračovalo sveřepé, ale nepříliš efektivní obléhání nymburské tvrze. Domácím hokejistům při něm ovšem viditelně chyběla munice a řada střel mířila buď mimo branku, nebo do výstroje bránících protihráčů. Ve 49. minutě mohli hosté táborské bojovníky definitivně odzbrojit, ale v téměř jistém skórování jim zabránila obětavost domácího obránce Dvořáka. Jen o pár desítek vteřin později konečně ukázala hokejová spravedlnost Kohoutům vlídnější tvář. V jejich sedmé přesilové hře si za brankou hostů otevřel kancelář Andres, z ní adresoval skvěle načasovanou přihrávku Pechánkovi a zkušený táborský útočník pohotově procedil puk za Formánkova záda – 2:2. Radost spojená s úlevou dodala táborskému celku čerstvou porci sebevědomí a v následujících minutách se hned několikrát ocitl blízko vítězné brance. Vinou chabé produktivity se jí ale nedočkali a stejně jako před týdnem proti Kolínu dospěl zápas do prodloužení.
Nastavení hry se třemi hráči na obou stranách bývá pro jednoho ze soupeřů vždy kruté a táborskému týmu přineslo zklamání už podruhé v řadě. Rozhodla o tom jeho obrovská chyba při rozehrávce v čase 62:33, po které se řítil Stehlík sám na Klestila a neomylně potvrdil pověst jednoho z nejobávanějších druholigových kanonýrů – 2:3.V zápasové anketě Srdcař utkání byli vyhodnoceni domácí útočník David Blažek a nymburský gólman Michael Formánek.
Branky a nahrávky: 6. Andres (Prokeš, Havran), 52. Pechánek (Andres) - 11. Arnošt (Stehlík), 22. Eis (Josefus, Planý), 63. Stehlík. 
Rozhodčí: Čáp - Mertl, Šimánek.   Vyloučení: 5:8   Využití: 2:0   Góly v oslabení: 0:1   Průběžné skóre: 1:0, 1:2, 2:2 - 2:3   Diváci: 1242  
HC TÁBOR: Klestil (D. Novák) - Košař, Havran, K. Černý, Duben, T. Černý, Dvořák, Pípal - Heřman, Prokeš, Andres - Březina, Matušík, Seidl - Blažek, Pechánek, Urbanec. 
NED HOCKEY NYMBURK: Formánek (Skuhrovec) - Hierman, Kříž, Hofman, Rittig, Mašek, Parrish - Šťastný, Smejkal, Arnošt, Stehlík, Eis, Kuzďas, Josefus, Král, Planý.

Článek převzat z webu Tábora

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace