1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Tábor - NED Hokey Nymburk 4:3 p (0:1, 2:2, 1:0 - 1:0)

01. 03. 2018

Ve 36. kole prohráli nymburští hokejisté v prodloužení na ledě Tábora.

Oslabený Táborský celek už nemohl na své výchozí pozici pro play-off nic změnit. Naproti tomu Středočeši bojovali o udržení šesté příčky, která by jim zaručila po všech stránkách výhodnou sérii s kolínským sousedem.
Nečekaně nízkou návštěvu průběh první části hry rozhodně nepotěšil. V nepříliš hodnotné hokejové partii působil domácí tým hodně ospalým dojmem. Herní nepohodu navíc umocnila situace ze 4. minuty, kdy Maršoun nádherně umístěnou ranou zakončil přečíslení dva na jednoho a zajistil hostům vedení – 0:1. Nymburští hráči sice v četnosti střelby nedominovali, ale byli mnohem nebezpečnější.  Paradoxně to platí i o početní výhodě Kohoutů z poloviny úvodního dějství. V jeho závěru navíc stálo při domácím souboru velké štěstí, to když se kotouč opřel o tyč jejich klece za již překonaným brankářem Novákem.
Prostřední perioda nabídla divákům podstatně více vzruchu, a to především s nástupem druhé poloviny zápasu. Ještě před ním ale museli Táborští strávit další nepříjemný okamžik, to když skončil za Novákovými zády od modré vypuštěný projektil z hole veterána Kříže – 0:2. Po tomto momentu sáhli domácí trenéři k rošádě v brankovišti, která měla dodat nevýrazné hře modro-bílé družiny nový impuls. Ten se nakonec skutečně dostavil. V polovině 31. minuty se vřítil do obranného pásma hostů Blažek, a sám ještě stihl dokončit důslednou práci spoluhráče Březiny na brankovišti – 1:2. V domácím táboře se po tomto momentu zvedla mohutná vlna euforie a měla téměř okamžitý efekt. Jen třiatřicet vteřin po snižujícím gólu zaúřadovala před gólmanem Kroftou trojice Seidl – Heřman – Severa a posledně jmenovaný navrátilec z Ústí zařídil Jihočechům vyrovnání – 2:2. V té chvíli byli Táborští na koni a zdálo se, že definitivně převezmou vládu nad utkáním. Hosté se ale z těžkých ran brzy vyléčili, jen na chvíli zatlačili Kohouty do defenzívy, a hned z toho byl třetí gól v táborské síti po dorážce Hiermana – 2:3. Závěr druhé třetiny přinesl dva výrazné momenty: nevyužitou přesilovku Tábora a trest do konce utkání pro mladého obránce Tesaře, jenž zasáhl nymburského protivníka do choulostivých míst a zatížil svůj tým dlouhým oslabením.
Jeho podstatná část se přenesla do startu poslední třetiny, ale domácí hokejisté v defenzivní hře obstáli a nepovolili hostům byť jen jednu vyloženou šanci. Několik dalších minut servírovalo lidem v ochozech neurovnaný hokej, ale závěr třetí části jim to solidně vynahradil. Spouštěcím mechanismem se stala využitá přesilovka Kohoutů z 54. minuty, ve které Březina úspěšně tečoval Pípalovu střelu od modré a Krofta jen smutně rozhodil rukama – 3:3. Závěr utkání si vzali pod patronát výrazně povzbuzení hráči Tábora, když ale Doktor těsně minul tyč odkryté nymburské svatyně, sklouzl zápas do prodloužení.
V něm stihly oba týmy odehrát jen sto sedm vteřin. Právě tolik času spotřebovali domácí na vítězný zásah, který vzešel z šikovných rukou kanonýra Heřmana – 4:3.
Branky a nahrávky: 31. Blažek (Březina), 32. Severa (Heřman, Seidl), 54. Březina (Pípal), 62. Heřman (Severa, Seidl) - 4. Maršoun (Hierman), 29. Kříž (Josefus, Planý), 35. Hierman (Kedršt, Štěpánek).
Rozhodčí: Volf - Vavruška Oudes.
Vyloučení: 2:4 - navíc Tesař (Tábor) 5 + OK.
Využití: 1:0
Oslabení: 0:0
Diváci: 412
NED HOCKEY NYMBURK: Krofta - Loučka, Mašek, Knesl, Kříž, Rittig, Hierman, Hejda - Smejkal, Arnošt, Stehlík, Štěpánek, Kedršt, Kolouch, Maršoun, Josefus, Bičiště, Planý.

Článek převzat z webu HC Tábor

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace