1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Trutnov - NED Hockey Nymburk 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

03. 10. 2010

V 6. kole 2. hokejové ligy prohrál Nymburk na ledě Trutnova a z podkrkonoší tak odjíždí bez bodu. Nymburští hokejisté doplatili na neschopnost vstřelit branku, ačkoli příležitostí k tomu měli několik. Většina střel však mířila mimo branku a ty, které mířili mezi tyče, Škrabelj kromě jedné pochytal.

Utkání bylo okořeněno soubojem domácího Malínského a nymburského Zadiny, kteří oba působili v Pardubicích, Třinci a naposledy v Chrudimi.
Začátek zápasu měl Nymburk velmi dobrý, ovšem šance zůstaly nevyužity. Naopak domácí hned z první vážnější akce skórovali. V oslabení ujel Šimoníček, přesnou přihrávkou našel Jindřicha a ten prostřelil přesouvajícího se Blažíčka.
Začátek druhé části patřil domácím. Po 23 vteřinách mířil v tutové šanci vedle Chytráček a vzápětí se po střele Jindřicha odrazil puk zřejmě od sítě ven z Blažíčkovi branky. Rozhodčí Chlaň však situaci nepostřehl a tak branku neuznal. Nymburk postupně přebíral otěže zápasu do své moci a narůstal jeho tlak. Drtivá většina střel hostí však mířila vedle a tak Škrabelj nemusel ani často ani zasahovat. Nejblíže ke gólu měl Vacek, který trefil tyč a ani následný obrovský závar brankou neskončil.
Ke slovu se tak dostali znovu domácí. Nejprve Kuna mířil od modré do břevna a krátce na to projel celým kluzištěm Chytráček, který svoji šanci zakončil střelou pod víko. Až v čase 50.38 se hostům podařilo vstřelit první branku, když Škrabelje překonal střelou přes obránce Šimek. Hosté snažili o vyrovnání, žádná střela se však už neujala. Nymburští zkusili i power play a i když puk poskakoval několikrát těsně kolem brankoviště, do branky už si cestu nenašel.
Branky: 8. Jindřich (Šimoníček, Antonín), 46. Chytráček (Mečiar) – 51. Šimek (Kazatel)
Rozhodčí: Chlaň
Vyloučení: 3:6
Oslabení: 1:0
Diváků: 305
Třetiny: 1:0, 0:0, 1:1
Vývoj skóre: 2:0, 2:1
Sestava Nymburka: Blažíček – Vlach, Hataš, Sem, Zákoutský, Ulrych, Pánek, Kozák – Dvořák, Sirotek, Zadina – Kazatel, Šimek, Klíma – Němeček, J. Hladík, Vacek – Kinkor     

Fotografie převzaty z webu www.trutnovinky.cz, autor Miloš Šálek      

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace