HC Trutnov - NED Hockey Nymburk 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

23. 11. 2011

Ve 22. kole neuspěli nymburští hokejisté na ledě Trutnova. Trutnov se tak díky vítězství bodově dotáhnul právě na Nymburk. Nymburk přesto díky lepšímu skóre uhájil sedmou příčku v tabulce. Hosty vychytal skvělým výkonem domácí brankář Biegl, který se do sestavy vrátil po zranění třísel.

Nymburk měl výborný vstup do utkání a hned v 1. min. využil přesilovku, když se po přihrávce Sedláka přesně trefil Šimek. Tentýž hráč mohl další gól. V samostatném nájezdu ale neuspěl, stejně jako domácí Luštinec. Domácí byli pod tlakem a Trutnovský brankář Biegl musel do přestávky likvidovat ještě další dvě velké šance hostí.
Také v polovině zápasu se Biegl vyznamenal, když skvělým skluzem zmařil další příležitost hostů. Ti mohli navíc navýšit své vedení v pětiminutové přesilovce, když byl za úder do oblasti hlavy vyloučen domácí Klement. Hosté však přesilovku zahráli bídně a navíc hned po jejím skončení sami inkasovali, když po spolupráci s Fořtem nedal Bláha Kociánovi žádnou šanci.
Hosty tato branka rozhodila a hned v nástupu do třetí třetiny obdrželi dvě branky. Nejprve se dělovkou prezentoval Hamerský, po něm se podobně tvrdou ranou nemýlil Březina.  Nymburku se podařilo snížit až v závěru zápasu. Trenér Bičiště se už v čase 56:54 odhodlal k power play, která byla navíc umocněna o vyloučeného domácího hráče. Risk se Nymburku vyplatil a Sedlákovi se podařilo snížit. V poslední minutě Nymburk znovu odvolal Kociána. Hosté před Bieglem vytvořili veliký závar, jenže vyrovnat se jim už nepodařilo.
Branky: 39. Bláha (Fořt , Chochola), 41. Hamerský, 43. Březina (Luštinec, Chytráček) - 1. Šimek (Sedlák), 59. Sedlák (Dvořák)