1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Trutnov – NED Hockey Nymburk 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

14. 11. 2015

V 15. kole 2. hokejové ligy prohrál Nymburk na ledě Trutnova. Trutnov nastoupil do zápasu posílen o Aleše Půlpána, který přestoupil z prvoligového Šumperka. Také v sestavě Nymburka se představil nový muž a tím byl obránce Petr Pýcha, který přišel z Kolína.

Nymburští měli dobrý začátek, pak ale polevili a aktivita se přesunula na domácí hokejky. V 9. min. ještě Beneš v samostatném nájezdu na Brázdila nevyzrál, ovšem chvilku nato vyjel z rohu Tomáš Půlpán a bekhendem otevřel skóre zápasu.
Druhá část se odehrála bez vážnějších šancí na obou stranách. Až v samotném závěru třetiny si Brázdil vyjel do rohu pro puk, to se mu však nevyplatilo. Skákavý kotouč mu nadělal veliké problémy, přeskočil jeho hokejku a rozjetý Perutek ho stačil dostat na svou hůl dříve než někdo z hostujících obránců. Zakončit pak do prázdné branky tři vteřiny před druhou sirénou bylo pro domácího útočníka už jednoduché.  
Hned po přestávce se hostům podařilo tutéž přesilovku, ve které na konci druhé třetiny inkasovali, využít, když střelu Kříže tečoval Protivný. Nymburk se hnal za vyrovnáním jenže tísněný Eis neuspěl a ani Stehlík nedokázal využít chyby v rozehrávce a jeho střela skončila na Jeschkeho betonech. Další chybu v rozehrávce domácích už ale hostující Knesl využil a  v 52. minutě bylo vyrovnáno. V 57. minutě mohli hosté dokonale otočit vývoj zápasu a jít do vedení, jenže Stehlíka zastavil gólman Jeschke. Zatímco hosté svoji příležitost nevyužili domácí ano. Necelou půlminutu před koncem trutnovský Kastner našel rozjetého Tomáše Půlpána a ten bekhendovou kličkou svým druhým gólem v zápase rozhodnul.
Branky: 11. Půlpán T. (Kastner), 40. Perutek, 59. Půlpán T. (Kastner, Beneš) – 41. Protivný (Kříž), 52. Knesl
Rozhodčí: Vokřál – Huryta, Urubčík
Vyloučení: 5:5, navíc Chytráček (T) 10 min. os. tr.
Využití: 0:1
Oslabení: 1:0
Diváci: 482
Třetiny: 1:0, 1:0, 1:1
Vývoj skóre: 2:0, 2:2, 3:2
Sestava Nymburka: Brázdil – Kříž, Pýcha, Knesl, Loučka, Rittig, Novák – Bičiště, Eis, Protivný – Šimek, Stehlík, Barbora – Jindra, Brzák, Michálek – Kuzďas, Smejkal, Čapek.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace