HC Trutnov - NED Hockey Nymburk 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)

10. 01. 2010

V zápase 28. kola zvítězil Nymburk na ledě Trutnova a ukončil tak sérii sedmi porážek za sebou. Nymburku výrazně pomohla k vítězství nová akvizice v brance, dvacetiletý norský brankář Andreas Mundal Micka, který přišel z liberecké juniorky.

Nymburk vstoupil do zápasu výborně a už na konci druhé minuty šel do vedení. Nejlepší nahrávač týmu Protivný našel před brankou Martince a ten otevřel skóre zápasu. Zvýšit své vedení mohli hosté na konci 14. min, jenže střelu Mareše zastavila tyč a Semův pokus skončil pro změnu na břevně domácí branky. Z gólu se tak radovali domácí. Mikolášek poslal přesnou přihrávkou do šance Šejnohu a ten vyrovnal na 1:1.
Ještě na konci první třetiny byl na 5 minut vyloučen nymburský Kozák a domácí si tak na začátku druhé třetiny vyzkoušeli dlouhou přesilovku, kterou se jim po teči podařilo Chytráčkem využít. Vzápětí po té se museli hosté bránit dokonce dvakrát ve třech, ovšem domácí už další branku v početní převaze nepřidali. Naopak to byli nymburští, kterým se znovu podařilo překonat domácího brankáře. Přesnou ranou z dálky se v polovině utkání trefil Zvolenský. Krátce na to však inkasoval 4 trestné minuty Martinec a domácí šli v přesilovce znovu do vedení.
Také nymburskému týmu se na začátku poslední části podařilo vyrovnat v početní převaze. To se od modré trefil Kořínek. V 54. min.zápasu se dostal Nymburk podruhé v zápase do vedení. Hlavní rozhodčí nařídil proti domácím trestné střílení, které proměnil Drak. Trutnovští se v posledních minutách zápasu snažili mocně vyrovnat, vytvořili si velký tlak, ovšem Micka už puk za svá záda nepustil a svůj první zápas v nymburském dresu dovedl k vítěznému konci.
„V první třetině nás hodně podržel brankář Micka, který zlikvidoval snad tři nájezdy domácích. Hrálo se dost tvrdě, jenže rozhodčí vylučoval více nás než domácí. Ve druhé části jsme hráli dokonce dvakrát ve třech. Oslabení ve třech jsme sice ubránili, domácí však dokázali využít jiné dvě přesilovky a před třetí třetinou vedli. V poslední části jsme však hráli bez faulů a bojovností jsme dokázali urvat vítězství na naší stranu. Vítězství za tři body už jsme potřebovali. Doufám, že klukům toto vítězství pomůže a zase se zvedneme,“ řekl po utkání vedoucí mužstva Jaroslav Vlasák.
Branky: 17. Šejnoha (Mikolášek, Antonín), 22. Chytráček (Mečiar), 33. Pazdera (Mečiar) – 2. Martinec (Protivný), 31. Zvolenský (Drak), 43. Kořínek (Vacek), 54. Drak TS