HC Trutnov - NED Hockey Nymburk 5:4 ( 1:1, 1:3, 3:0)

15. 02. 2012

Tak to je obrovská škoda. Hokejisté Nymburka moc chtěli narazil v prvním kole play off druhé ligy na celek Kolína, ale to se nestane. Tým vyzve Jindřichův Hradec. Může za to porážka na ledě Trutnova. Vyřazovací boje startují o víkendu, Nymburk bude hrát doma v sobotu od 17 hodin. Série se hraje na tři vítězné zápasy.

Ani dvě dvougólová vedení v průběhu zápasu Nymburku nestačila. Hosté totiž nezvládli poslední třetinu a nakonec těsně prohráli. Nymburku nepomohlo ani to, že ubránil dvě dvojnánosobné přesilovky soupeře...
Domácí začali náporem a proměnili svou třetí šanci. Pak jel ale čtyři vteřiny před koncem třetiny Velechovský v oslabení sám na Jeschkeho a byl faulován. Nařízené trestné střílení proměnil a srovnal. Ve druhé části se hosté poprvé dostali do dvoubrankového vedení. O něj nejprve přišli, ale pak dal čtvrtý gól Němeček a Nymburk šel do třetí třetiny s náskokem dvou gólů.
Třetí třetina však bude hosty strašit hodně dlouho. Po dvou selháních obránců inkasovali dvě branky. Domácí tak vyrovnali na 4:4 . K tomu aby šel Nymburk v tabulce před Trutnov musel vyhrát za tři body. Odhodlal se tedy k power play. Jenže ta nymburským vůbec nevyšla. Nejprve totiž těsně minul prádnou branku Antonín. Nymburk se ovšem nepoučil a trutnovští druhou šancí nepohrdli a Šimoníček trefil odkrytou svatyni přesně – 5:4.
Branky: 4. Březina (Fiedler), 39. Jindřich (Pištora), 42. Chytráček, 50. Březina (Luštinec), 60. Šimoníček – 20. Velechovský, 29. Martinec (Sirotek), 37. Sirotek, 40. Němeček (Martinec, Sirotek).
Rozhodčí: Würterle.
Vyloučení: 4:6.