1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Trutnov - NED Hockey Nymburk 5:6 (2:1, 1:2, 2:3)

17. 12. 2014

V 19. kole druhé hokejové ligy zvítězil Nymburk na ledě Trutnova. Nymburští hokejisté odcestovali na zápas v pouhých 13 hráčích do pole, přesto se po dramatickém průběhu zápasu radují ze tříbodového zisku. Trutnovští v zápase čtyřikrát vedli, ale ani to jim k vítězství nestačilo.

Nymburk se sice hned v úvodu zápasu dostal do vedení, jenže na konci páté minuty už o jednu branku prohrával. Skóre zápasu otevřel tečí hostující Král, ovšem hosté vzápětí využili první přesilovku a za další minutu bezmocný Matoušek lovil puk po teči Perutka puk ze své svatyně podruhé. Šance se dál střídaly na obou stranách, další branky se však už diváci v úvodní části nedočkali.
Gólové hody pokračovaly až ve druhé periodě. Po nenápadné akci a nenápadné střele Kříže bylo vyrovnáno dva - dva. Domácí odpověděli samostatnou akcí Škvora, který projel až před Matouška a střelou nad betonem poslal domácí opět do vedení. Také nymburští však dokázali gólově odpovědět, poté co Velechovský dorážel Králův pokus. Druhou část tedy vyhráli o jednu branku hosté a stav byl po čtyřiceti minutách hry vyrovnaný 3:3.
Obrany na obou stranách neprožívali zrovna povedený zápas a tak skóre narůstalo i v poslední části. Ve 43. min. šli domácí opět do vedení, poté co Vácha od modré prostřelil Matouška, kterého po tomto gólu nahradil Brázdil. Nymburk se snažil dohnat jednobrankové manko a to se mu povedlo v ponechané výhodě, kdy se do prázdné brány nemýlil Kříž. Jenže uběhlo pouhých 69 vteřin a domácí opět jásali, když po pár vteřinách využili přesilovku. Hlavní drama však mělo teprve přijít. Také hostům se podařilo skórovat v přesilovce, čímž domácí přišli počtvrté o vedení a na světelné tabuli svítil opět vyrovnaný stav. Domácí šli za vítězstvím, okamžitě po gólu měl obrovskou šanci Veselý, ale nedal. I tak si ale trutnovští udržovali velkou převahu, až si na začátku 57. min. vzal puk na hůl hostující kapitán Král, obehrál tři protihráče a polil domácí studenou sprchou. Trutnovští ještě odpověděli samostatným nájezdem Luštince, ale Brázdil už puk za svá záda nepustil. Po neuvěřitelném dramatu se tak mohlo patnáct nymburských bojovníků radovat ze tříbodové výhry.
Branky: 4. Veselý (Chaloupka, Luštinec), 5. Perutek (Junek, Chytráček), 35. Škvor, 43. Vácha (Škvor), 51. Junek (Perutek, Karlík) – 2. Král (Kříž), 26. Kříž (Bičiště, Šimek), 38. Velechovský (Král, Knesl), 50. Kříž (Velechovský, Brzák), 53. Brzák (Kříž, Knesl), 57. Král
Rozhodčí: Veinfurter – Čížek, Potůček
Vyloučení: 3:9
Využití: 2:2
Diváci: 388
Třetiny: 2:1, 1:2, 2:3
Vývoj skóre: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4, 5:6
Sestava Nymburka: Matoušek (od 43. min. Brázdil) – Kříž, Kulich, Knesl, Rittig, - Brzák, Král, Velechovský – Bičiště, Šimek, Dvořák – Pokorný, Cicvárek, Kadlec

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace