1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC VHS Benešov - NED Hockey Nymburk 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)

04. 10. 2008

Po špatném začátku nymburští hokejisté dokázali zabrat a z Benešova si odvážejí důležité vítězství.

Úvod zápasu byl ze strany Nymburka doslova hororový. Hned při druhém pobytu na ledě otálel Sem za vlastní brankou tak dlouho s rozehrávkou až mu Kaňka sebral puk, který pak doputoval přes Kounovského ke Kocmanovi a pro domácího ostrostřelce nebyl problém zasunout jej do prázdné branky. V 5. min. pak po střele Kounovského zachránilo Nymburk břevno a o minutu později musel Jágr likvidovat Kaňkův samostatný nájezd ve vlastním oslabení. Až tyto tři obrovské příležitosti domácích trochu probraly hostující hokejisty z letargie a odpovědí byl Zelenkův gól v 15. min.
Ve druhé části už hosté přeci jen zabrali a výsledkem byly dva skvěle zahrané protiútoky druhé lajny, které znamenaly dva góly v Babkově síti. Domácí mohli ještě do přestávky snížit, ovšem benešovský Radek Jágr v sólovém nájezdu v oslabení na nymburského Jaroslava Jágra nevyzrál. 
V poslední části hry přidali hosté další dva góly, když nejprve prostřelil domácího brankáře tvrdou ranou Dvořák a pak Zelenka střelou z mezikruží vymetl šibenici. Benešovští už se zmohli jen na snížení skóre, po té co Jágrovi prošel mezi betony Dvořákův bekhendový pokus.
Branky: 3. Kocman (Kounovský, Kaňka), 54. Dvořák (Kounovský, Kaňka) – 15. Zelenka (Dvořák, Mrňa), 33. Mrňa (Škaloud), 35. Škaloud (Mrňa, Nedvěd), 52. Dvořák, 53. Zelenka (Mrňa, Škaloud)
Rozhodčí: Vavruška
Vyloučení: 8:8, navíc Mravec (B), Krätzer, Nedvěd (oba N) 10 min. os. tr.
Využití: 0:0
Oslabení: 0:0
Diváků: 120
Třetiny: 1:1, 0:2, 1:2
Vývoj skóre: 1:0, 1:5, 2:5
Nymburk: Jágr – Kaulfus, Dvořák, Haschka, Nedvěd, Iterský, Sem, Topič – Vondrlík, Nýč, Kadeřábek – Mrňa, Krätzer, Zelenka – Fišer, Turinský, Sirotek – Dulovec, Škaloud  

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace