HC VHS Benešov - NED Hockey Nymburk 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)

16. 09. 2007

V úvodním kole 2. hokejové ligy zvítězil Nymburk v Benešově. Nymburk vedl v polovině zápasu o tři branky, nakonec však musel o vítězství bojovat až do posledních vteřin.

V první třetině se obě mužstva oťukávala a utkání mělo typické znaky prvního zápasu v sezóně. Nymburk přesto dokázal dvakrát skórovat. A oba góly padly jako přes kopírák. Domácí gólman Babka nedokázal udržet střelu Tomy respektive Šimka a Nýč s Fišerem poslali dorážkami hosty do dvoubrankového vedení.
Druhá třetina už nabídla o hodně pohlednější hokej než ta první. Nymburk v ní svého soupeře převyšoval a zásluhou Nýče se dostal do tříbrankového vedení. Domácí Jaeger vzápětí kontroval střelou do tyče a krátce poté se domácí konečně radovali, když se v dvojnásobné přesilovce trefil Moravec. Hosté pak promrhali několik šancí, domácí byli pod tlakem, přesto však ještě do přestávky zásluhou Holšána snížili. Nymburk tak paradoxně třetinu, ve které soupeře nejvíce přehrával,  prohrál 2:1.
Ve 49. min. odskočili hosté zásluhou přesné střely Zemana opět do dvoubrankového vedení. Jenže domácí se nevzdávali a za dvě minuty snížil tečí Verbík opět na rozdíl jediného gólu. Domácí se po gólu dostali do velkého tlaku a vyrovnání viselo na vlásku, ovšem hostující brankář Matoušek všechny pokusy benešovských hokejistů kryl a dovedl tak svůj tým k vítězství.
Branky: 31. Moravec (Jaeger), 40. Holšán (Košatka, Kucharčík), 51. Ambroz (Čapek, Oberreiter) – 13. Nýč (Toma, Zeman), 18. Fišer (Šimek), 29. Nýč, 49. Zeman (Nýč)
Rozhodčí: Stach - Dančišin, Matějíček
Vyloučení: 8:7