HC Vlci Jablonec - NED Hockey Nymburk 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

30. 09. 2001

Na druhou výhru během pěti dnů dosáhli hokejisté Nymburka. Definitivní tříbodovou pojistku v Jablonci dali pár vteřin před koncem.

Branky: 48. Špak - 12. Lukeš (Kocman, Neugebauer) 14. Bartoníček (Jelínek), 60. Lukeš (Kocman)
Rozhodčí: Štěpán
Vyloučení: 3:5
Využití: 1:0
Diváků: 1250
Sestava Nymburka: Kremina - Kosejk, Zeman, Kos, Krejčík, Nedbal, Neugebauer - Langer, Skořepa, Černý - Dvořák, Kocman, Lukeš - Jeník, Bartoníček, Jelínek - Dušička, Hradec
Vývoj skóre: 0:2, 1:2, 1:3

První dvě šance utkání měli hosté, ale pozorný Koťátko puk za záda nepustil. První střelu Vlků na Kreminu vyslal až v 8. min. Svoboda, ale ten tento i následný Svobodův pokus vykryl. Nymburští na úzkém hřišti pozorně bránili a Jablonečtí nedokázali přečíslit jejich obranný val, a tak pokus Nýče zpoza obránce patřil k málo střelám, které ke Kreminovi prolétly.
Ve 12. min. vyrobili Vlci jednu z mnoha chyb v zápase, po levé straně ujel Kocman, nahrál před branku najíždějícímu Lukešovi a ten puk usměrnil do sítě.
Hosté po vedoucí brance ožili, ale další šanci Dvořáka chytil nejlepší muž Jablonce Koťátko.
Tlak hostů zmírnil nymburský Zeman, který usedl na trestnou lavici, jenže následná přesilovka Jabloneckým příliš nevyšla a inkasovali podruhé, když se puk z obranné třetiny Nymburka odrazil na hokejku rozjetého Bartoníčka, který své sólo od půlky hřiště zakončil podél pravého Koťátkova betonu - 0:2.
V 16. min. mohl z obdobné situace snížit Pešan, ale brejk nezakončil nejlépe a v závěru se opět blýskl Koťátko, který zmařil šanci osamoceného Skořepy.
Ve druhé třetině nepřišel očekávaný nápor domácích. Hra Vlků byla příliš upracovaná a stereotypní a pozorně bránící hosté je do šancí takřka nepouštěli. Šance, které si hráči na obou stranách vytvořili, skončili buď mimo branku nebo je pochytali gólmani.
Podobný obraz hry měla i třetina poslední, i když si domácí vytvořili optickou převahu, do šancí se dostávali jen sporadicky, přesto ve 48. min. snížil Špak, když v přesilové hře dorazil puk po závaru před Kreminou.
Následné minuty Jablonečtí zvýšili tlak, ale pozorně bránící hosté v čele s brankářem Kreminou vyrovnat nedovolili.
V závěrečné power play chtěli Jablonečtí vyrovnat, ale to se jim nepodařilo. Puk ztratili a Lukešovu střelu si do vlastní sítě 12 vteřin před koncem srazil Kočí.