1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Vlci Jablonec - NED Hockey Nymburk 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)

09. 01. 2002

V dalším kole druhé hokejové ligy vybojovali nymburští hokejisté tři body na ledě Jablonce. Na úzkém kluzišti kanadských rozměrů se Nymburku dařilo a pozornou obranou s trochou štěstí překonali převahu domácích.

Branky: 36. T.Měrtl (J. Měrtl, Chládek), 40. Jareš (Ambrož) - 5. Jeník (Kosejk), 29. Jelínek (Kosejk), 37. Langer (Černý), 60. Dvořák
Rozhodčí: Veselý - Šilhán, Švejda
Vyloučení: 4:8 navíc Plodek (J) 10 min. os. trest
Využití: 1:0
Oslabení: 0:0
Diváků: 780
Sestava NED Hockey Nymburk: Kremina - Kosejk, Zeman, Kos, Kaulfus, Krejčík, Halouska - Dvořák, Kostelňák, Lukeš - Jeník, Kocman, Jelínek - Bartoníček, Černý, Langer - Vondrlík, Čech, Kollman
Třetiny: 0:1, 2:2, 0:1
Vývoj skóre: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4

V dalším kole druhé hokejové ligy vybojovali nymburští hokejisté tři body na ledě Jablonce. Na úzkém kluzišti kanadských rozměrů se Nymburku dařilo a pozornou obranou s trochou štěstí překonali převahu domácích.
V úvodu zápasu si domácí vytvořili velký tlak a hosté z Polabí odolávali jen s vypětím všech sil. Na Kreminu v brance nymburských se snášela jedna střela za druhou, ovšem ani jedna nepronikla za jeho záda. Naopak hned první střela na domácího gólmana Lásku skončila v síti. Jeník nechytatelně tečoval Kosejkovu ránu od modré a otevřel skóre zápasu. I po inkasovaném gólu hýřili domácí aktivitou, Kremina však s pomocí obránců čaroval. Hosté si vytvořili další šanci až v závěru první dvacetiminutovky, kdy se Lukešovi svezl puk z hole před prázdnou brankou domácích.
V prostřední třetině ochabl tlak domácích a hosté toho skvěle využili. Jelínek si vybruslil z rohu kluziště a střelou k tyči podruhé překonal Lásku. Domácí snížili v přesilovce, když před Kreminou zůstal osamocený Měrtl. Nymburku se však podařilo okamžitě kontrovat. Langer střelou po ledě k tyči opět zvýšil na dvoubrankový náskok. Hlavní rozhodčí uznal tento gól až po konzultaci s čárovými, neboť puk se odrazil z branky ven a domácí poukazovali na to, že to byla tyč. Tento inkasovaný gól vlil domácím novou krev do žil a v čase 39.40 snížili Jarošem na 2:3.
V poslední části hry byla znát zřetelná snaha domácích o vyrovnání, jenže Nymburk odolával. Domácím se naskytla šance na vyrovnání v 53. min. kdy byl za čistý zákrok vyloučen Kosejk. Domácí si v přesilovce vytvořili tlak, jenže Plodek mířil jen do tyče. Ještě v téže přesilovce byl vyloučen Krejčík a domácí měli možnost hrát 35 vteřin 5 na 3, ani přesila dvou mužů na ledě však ke gólu nevedla. Dvě minuty před koncem hrál Nymburk další oslabení, domácí odvolali gólmana, ale hosté už domácí ke střele nepustili. Nakonec se ještě dvě vteřiny před koncem trefil do opuštěné domácí klece Dvořák.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace