1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Vlci Jablonec - NED Hockey Nymburk 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

25. 02. 2017

V 1. zápase 1. kola play off prohráli nymburští hokejisté na ledě Jablonce.

V první dvacetiminutovce diktovali tempo zápasu domácí. Nymburk se i vinou tří vyloučení prakticky jen bránil. Hostující brankář Brázdil měl nepoměrně více zákroků než domácí strážce svatyně Stejskal. Obrana hostů však pracovala spolehlivě a tak Brázdil dlouho odolával. Těsně před přestávkou však tečoval Bříška střelu Žaluda a domácí šli do vedení.
Ve druhé části už se začali hosté více osmělovat a postupně také vyrovnávat hru. Domácí brankář Stejskal, který v minulém týdnu odchytal prakticky celé předkolo play off za prvoligové Benátky, však všechny šance hostujících hráčů likvidoval. Až v čase 34.19 vypálil od modré Knesl a Barbora nechytatelnou tečí pod víko vyrovnal. Krátce nato se pak hosté ubránili téměř půlminutové dvojnásobné přesile.
V závěrečném dějství to byli opět domácí, kteří měli na ledě mírnou převahu. Brázdil opět čelil spoustě střel, ovšem za svá záda nepustil žádnou. Až v 50. min. jej tečí překonal Zeman, ovšem pro postavení Zemana v brankovišti rozhodčí okamžitě rozpažil a branku neuznal. Chvíli nato ujeli v oslabení hosté dva na jednoho a Stejskal měl co dělat aby dokázal střelu Ječného zastavit svým levým betonem. Když už se pomalu zdálo, že utkání dospěje do prodloužení, propasíroval Bříška nadvakrát puk za záda Brázdila a domácí šli do vedení. Minutu a čtvrt před koncem si hosté vyžádali oddechový čas, odvolali brankáře s zkusili power play. V ní se jim dlouho nedařilo, nakonec se ale k závaru před Stejskalem přeci jen dostali, ovšem domácí brankář puk za svá záda nepustil. Těsně před koncem zápasu se ve vlastním obranném pásmu zmocnil puku Havlas, projel s ním až do útočného pásma a čtyři vteřiny před koncem střelou do prázdné brány potvrdil vítězství domácích.
Branky: 20. Bříška (Žalud), 58. Bříška (Havlas, Nevyhoštěný), 60. Havlas – 35. Barbora (Knesl)
Rozhodčí: Barek – Laczko, Potůček
Vyloučení: 5:9
Využití: 0:0
Oslabení: 0:0
Diváci: 300
Třetiny: 1:0, 0:1, 2:0
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 3:1
Sestava Nymburka: Brázdil – Kříž, Loučka, Knesl, Hes, Rittig, Saňa – Šimek, Ječný, Stehlík – Eis, Bičiště, Barbora – Ježek, Smejkal, Kuzďas – Kuncek, Dyrynk.

Foto: Miroslav Salač

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace