1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Vlci Jablonec - NED Hockey Nymburk 4:3 (2:0, 2:1, 0:2)

15. 01. 2014

Druholigoví hokejisté Nymburka sehráli další střetnutí skupiny Západ na ledě Jablonce nad Nisou. Zde prohráli po nepovedených prvních dvou třetinách o jeden gól, i když v závěru sahali po vyrovnání.

Po dvou třetinách to vypadalo na jasný zápas. Domácí byli aktivnější a hlavně vedli o tři branky. Nymburk se ale nevzdal. V závěrečné třetině dvěma góly snížil na rozdíl jediné branky. Vyrovnání se ale hosté nedočkali.
Hosté dostali v první části dva góly během necelých čtyř minut a s hosty to nevypadalo dobře. Jablonec měl v závěru třetiny tlak, hosty držel nad vodou svými zákroky Bílek.
Ve druhé části trefil nejprve Král tyč, ale pak domácí přidali další dva zásahy. Čtvrtý gól navíc ve vlastním oslabení. Ovšem v téže přesilovce Nymburk poprvé skóroval.
V závěrečné třetině měli navrch hosté, kteří díky dvěma brankám Stehlíka snížili na rozdíl jediného gólu. Ještě předtím Kříž trefil břevno. O šanci na vyrovnání se hosté připravili svým faulem. Na konci se snažili vyrovnat při hře čtyř proti čtyřem, ale bez úspěchu.
„Pomalu jsme se na malém hřišti rozjížděli," přiznal kouč Nymburka Pavel Soudský. „Rozhodující pro vývoj zápasu byl čtvrtý inkasovaný gól, který dali domácí v oslabení. My jsme sice hned skórovali také, ale náskok domácích už byl velký," řekl trenér. „Škoda, že jsme nevyrovnali, bylo to na spadnutí," dodal.
Branky: 8. Peřina (Liška, Nevyhoštěný), 12. Šulc (Tondr, Bříška), 22. Frk (Brokeš, Mulač), 32. Petrmichl (Šulc) – 32. Procházka (Šimek), 54. Stehlík (Voženílek), 57. Stehlík (Kříž). Třetiny: 2:0, 2:1, 0:2.
Vyloučení: 7:7.
Využití: 0:1.
Oslabení: 1:0.
Diváci: 200.
Nymburk: Bílek  – Cicvárek, Kříž, Procházka, Kuzďas, Dvořák, Voženílek – Poulíček, Král, Stehlík –  Dulovec, Bičiště, Šimek – Tregl, Sirotek, Martinec –  Protivný, Chvojka.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace