1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Vlci Jablonec – NED Hockey Nymburk 4:5 (3:2, 1:3, 0:0)

13. 09. 2014

V premiérovém utkání mistrovské sezóny zvítězil Nymburk na ledě jabloneckých Vlků. Hned v prvním zápase se blýskl hattrickem nejlepší loňský střelec celé ligy Jan Stehlík, dva góly vstřelil královehradecký junior Radek Pilař, který má do Nymburka vyřízené střídavé starty.

Bylo to hodně divoké utkání ve kterém padlo celkem devět branek. Ta poslední devátá padla hned na začátku 31. minuty, takže krátce po polovině utkání. Zatímco v první polovině to byly gólové hody, druhá polovina byla gólovým půstem.
První zápas nové sezóny, první střídání a hosté se po střele Stehlíka radovali z gólu. Začátek tedy vyšel nymburským hokejistům parádně. Domácí sice rychle vyrovnali, ale hradecký junior Pilař vrátil Nymburku vedení. To vydrželo do 14. minuty. V ní nymburský brankář Brázdil dvakrát inkasoval, domácí šli do vedení a Brázdila nahradil v brance Matoušek.
Na začátku druhé dvacetiminutovky propálil Matouška Mulač a domácí už vedli o dvě branky. Nymburk však dvěma slepenými góly vyrovnal. Nejprve se do úniku dostal Stehlík a poté překvapil domácí brankáře Jelínka střelou z poměrně velké dálky Pilař. Aby toho nebylo pro domácí málo, proměnil chvíli nato Stehlík nařízené trestné střelení, čímž završil svůj hattrick a domácí během sedmi minut místo dvoubrankového vedení o gól prohrávali. Ačkoli bylo jen pár vteřin po polovině zápasu, brankový účet se tímto úspěšným pokusem uzavřel. Skóre se již neměnilo. Nymburk své jednobrankové vedení uhájil a získal tak první tři body.
Branky: 5. Pavlů (Demel), 14. Brokeš, 14. Homolka (Stehno), 24. Mulač (Brokeš) – 1. Stehlík (Král), 10. Pilař, 26. Stehlík (Topič), 28. Pilař, 31. Stehlík (TS)
Rozhodčí:
Vyloučení: 6:14
Využití: 2:0
Třetiny: 3:2, 1:3, 0:0
Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:5
Sestava Nymburka: Brázdil (od 14. min. Matoušek) – O. Kříž, Koloničný, Šefl, Rittig, R. Procházka, Pokorný, Topič – Velechovský, Král, Stehlík – D. Protivný, Bičiště, Šimek – Dulovec, Pilař, Brzák.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace