1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Vlci Jablonec - NED Hockey Nymburk 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)

13. 12. 2003

K poslednímu zápasu základní části druhé hokejové ligy nastoupili nymburští hokejisté na ledě Jablonce.

K poslednímu zápasu základní části druhé hokejové ligy nastoupili nymburští hokejisté na ledě Jablonce. 
HC Vlci Jablonec – NED Hockey Nymburk 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Nymburku zápas v podhůří Jizerských hor nevyšel. Hosté hráli s domácími vyrovnanou partii, své šance však na rozdíl od domácích neproměňovali. Jablonec přerušil hostům desetizápasovou sérii zápasů, v nichž získal Nymburk pokaždé alespoň bod. Stejně jako v prvním vzájemném zápase i tentokrát se jednomu z jabloneckých hokejistů podařilo vstřelit hattrick. Zatímco v Nymburce to byl Hlaváček (tentokrát jeden gól a dvě asistence) v sobotu se třikrát trefil kapitán Plodek. 
Už po pětasedmdesáti vteřinách lovil Kremina poprvé puk ze své branky. Před brankou zůstal nepokrytý Plodek a domácí vedli 1:0. Nymburské inkasovaný gól nezaskočil. Vytvořili si několik šancí, Langer ani Jágr je však nedokázali využít. Krejčík dokonce trefil bombou od modré břevno, ovšem z gólu se radovali opět domácí. Langer v rozehrávce přihrál puk přímo na hokejku Plodka a ten chybu hostí využil. 
Na začátku druhé dvacetiminutovky neproměnil samostatný nájezd hostující Černý a domácí opět trestali. Nejprve se trefil přesně v oslabení Hlaváček a hned po vypršení Herdova trestu dokončil hattrick Plodek. Nymburku se podařilo snížit dorážkou Černého a další gól měl na hokejce Jeník. V rozhodujícím okamžiku však promáchl. 
Také v poslední třetině si hosté vytvořili šanci na snížení náskoku domácích, ovšem Dvořák zcela sám před Stejskalem selhal. V závěru ještě se štěstím proměnili domácí nájezd tři na jednoho a Špak upravil na konečných 5:1.
Branky: 2. Plodek (Hlaváček, Herda), 16. Plodek, 24. Hlaváček (Duda), 26. Plodek (Hlaváček), 58. Špak (Paleček) - 32. Černý (Bouchner)
Rozhodčí: Stolín – Petr, Krejcar
Vyloučení: 5:4
Využití: 0:0
Oslabení: 1:0
Diváků: 350
Třetiny: 2:0, 2:1, 1:0
Vývoj skóre: 4:0, 4:1, 5:1
Sestava Nymburka: Kremina - Kosejk, Zeman, Kos, Bouchner, Krejčík, Bartoníček – Jágr, Hnát, Langer – Dvořák, Turinský, Černý – Jeník, Neugebauer, Kadeřábek

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace