HC Vlci Jablonec – NED Hockey Nymburk 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)

06. 01. 2016

V zápase 25. kola prohráli nymburští hokejisté na ledě Jablonce na Nisou.

Začátek zápasu vyšel domácímu celku skvěle. Už v polovině třetí minuty zamířil zblízka Šulc mimo dosah Brázdila a otevřel skóre zápasu. Za minutu a půl se měnilo skóre podruhé. Bříška objel branku, Brázdil se nestačil přesunout a podruhé tak musel lovit puk zpoza svých zad. Do třetice se podařilo jabloneckým překonat nymburského brankáře v 8. minutě, kdy od modré pálil Mulač a jeho ránu tečoval Frk. I nymburští si vypracovali několik dobrých příležitostí ke vstřelení branky, jenže Stejskal za svá záda puk nepustil.
Také ve druhé části pokračoval na malinkém jabloneckém hřišti poměrně vyrovnaný hokej, ale góly padaly jen do hostující sítě. Ve 32. min. inkasoval nymburský brankář Brázdil počtvrté a po tomto gólu jej nahradil v brance hostí Matoušek. Chvilku nato předvedl další fenomenální zákrok domácí gólman Stejskal a na světelné tabuli tak u Nymburka stále svítila nula. Na konci druhého dějství využil zmatků před hostující brankou Bříška a Nymburští tak inkasovali nepopulárního „bůra“.
Na začátku třetí třetiny se vrátil do nymburské branky Brázdil, ale v čase 45:06 nestačil ani on na souhru domácích hokejistů. Pavlů se ocitnul v dobré střelecké pozici, ale nahrával ještě lépe postavenému Peřinovi a ten se před poloprázdnou bránou nemýlil. Hostující tým se až do konce zápasu nevzdával a snažil se alespoň jednou překonat jabloneckého gólmana. To se nymburským povedlo až v samém závěru, kdy důrazný Stehlík dotlačil puk za záda domácího brankáře, který tak přišel o vychytané čisté konto.
Branky: 3. Šulc (Bříška), 5. Bříška, 8. Frk (Mulač), 32. Frk (Pavlů), 39. Bříška (Abrahám, Tondr L.), 46. Peřina (Pavlů) – 58. Stehlík (Kříž)
Rozhodčí: Luczkow – Votrubec, Ševic
Vyloučení: 5:5
Využití: 0:0
Diváci:
Třetiny: 3:0, 2:0, 1:1
Vývoj skóre: 6:0, 6:1
Sestava Nymburka: Brázdil (od 31:36 do 40:00 Matoušek) – Kříž, Saňa, Pýcha, Knesl, Rittig, Novák – Bičiště, Stehlík, Šimek – Protivný, Eis, Čapek – Jindra, Ječný, Barbora – Smejkal.