1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Vrchlabí - NED Hockey Nymburk 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

23. 11. 2005

V 19. kole druhé ligy prohrál Nymburk na ledě vedoucího celku tabulky Vrchlabí.

Nymburští se v podkrkonoší představili sympatickým a bojovným výkonem. Na první tým tabulky to však nestačilo.
V utkání dominovali na obou stranách především obrany. Vrchlabští však měli v úvodu zápasu přeci jen více ze hry a v 6. min se zásluhou střely Jakubce z mezikruží dostali do vedení. Vzápětí se ocitl sám před Kreminou Plodek, tentokrát však hostující gólman puk za svá záda nepustil.
Hned na začátku druhé třetiny se hostům podařilo vyrovnat, když Král v přesilovce střelou od modré překvapil domácího Ševčíka. Po vyrovnávacím gólu začali hosté více bruslit a hra se rázem vyrovnala. Diváci sledovali pohledný a rychlý hokej. Na obou stranách však pracovali obrany bezchybně a tak brankáři čelili jen střelám z dálky. V polovině utkání ubránil zodpovědně Nymburk dvě přesilovky domácích. Po nich však přišla za brankou Nymburka série nepřesností a soubojů v rozích kluziště, kotouč se dostal před branku na čepel naprosto volného Jakubce, který s chladnou hlavou ostrostřelce zamířil mezi Kreminovy betony a poslal domácí znovu do vedení.
V závěrečné třetině se Nymburk snažil o vyrovnání, jenže brzy přišla studená sprcha. Plodek v oslabení překonal střelou od modré Kreminu. Dvojnásobné vedení už si domácí i přes znatelnou snahu Nymburka pohlídali. V největších šancích hostí se ocitl nejprve Malý, kterému v rozhodujícím okamžiku sklouzl puk z hokejky. Druhou šanci pak spálil Vávra, který místo střely z voleje do prázdné tak dlouho otálel až se Ševčík stihl přemístit a jeho pokus zlikvidoval.
Branky: 6. Kříž (Jakubec), 35. Jakubec (Šesták), 43. Pešán (Plodek, Meňhart) – 21. Král (Kosejk, Zeman)
Rozhodčí:
Vyloučení:
5:7
Využití: 0:1
Oslabení: 1:0
Diváků: 1700
Třetiny: 1:0, 1:1, 1:0
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 3:1
Sestava Nymburka: Kremina – Zeman, Kosejk, Kos, Kříž, Kaulfus, Krejčík – Jágr, Král, Malý – Dvořák, Turinský, Toma – Vávra, Šimek, Havlín - Lipták    
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace