HC Vrchlabí - NED Hockey Nymburk 3:2 (0:1, 0:1, 3:0)

13. 09. 2006

Domácí se nemohli dlouho dostat do tempa, naopak Nymburk využil dva brejky a zaslouženě vedl. Teprve od poloviny utkání byli domácí lepším týmem a v závěrečné třetině dokázali zásluhou přesilovek strhnout vedení na svoji stranu. Dvěma góly se blýsknul nejlepší hráč zápasu Lukáš Král, který do Vrchlabí přestoupil právě z Nymburka.

Hned na začátku utkání nevyužil Nymburk dvě šance. Pak jej v dalším náporu přibrzdila tři oslabení ovšem po jejich ubránění našel krásně Dulovec Culku a ten se ze samostatného nájezdu nemýlil - 0:1.
Také ve druhé třetině působilo Vrchlabí hodně rozpačitým dojmem čehož využil Nýč a po samostatné akci propálil podruhé Koťátka. Až po tomto gólu se domácí probrali a i díky třem přesilovkám se na dlouhé minuty usadili v obranném pásmu Nymburka, Kremina ovšem držel hosty nad vodou.
Až na začátku třetí dvacetiminutovky se mohli domácí poprvé radovat, když si najel mezi obránce Král a poprvé rozradostnil vrchlabskou hokejovou arénu. Hosté pak ubránili oslabení, ale další vyloučení jim bylo osudné. Beránkovu ránu od modré dorazil Kříž a bylo vyrovnáno. Dvacet vteřin po vyrovnávacím gólu hrál Nymburk znovu oslabení a Král přesným zásahem otočil vývoj zápasu. Nymburk se mocně snažil o vyrovnání, ovšem Turinského šanci a Dulovcovu ránu se Koťátko se štěstím kryl a k vyrovnání nevedla ani půlminutová power play.
Utkání zhodnotil po skončení zápasu Lukáš Král, který byl na straně Vrchlabí vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. „Byl to pro nás hodně těžký zápas. Musím říct, že Nymburk postavil hodně dobrý tým. Byl to klasický první mistrovský zápas v sezóně. Nám se v přípravě celkem dařilo, ale mistrovský zápas je úplně něco jiného než příprava. Trvalo nám dvě třetiny než jsme se do toho dostali a hráli hokej, který chceme předvádět divákům i v dalších utkáních. Nymburk měl v závěru šance na vyrovnání ale naštěstí nás podržel gólman, který zlikvidoval Nymburku i čtyři další velké šance v první třetině. Jsem rád, že mužstvo tím, že otočilo vývoj zápasu, ukázalo divákům svůj charakter a že i když jsme byli hodně nervózní, tak jsme premiéru před vlastním publikem zvládli.“
Naopak hodně rozčilený byl po zápase trenér Nymburka Petr Zbíral. „Bylo to velmi dobré utkání, hráli jsme přesně to co jsme chtěli. Dobře jsme pokrývali střední pásmo a navíc skvěle zachytal Kremina. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že to už uhrajeme, ale tato třetina, stejně jako celý zápas, byla hodně poznamenaná výkonem rozhodčího. Já si na rozhodčího nerad stěžuji, ale to co s námi ve třetí třetině udělal, tak proti tomu se dá těžko bránit.“
Branky: 41. Král (Horčička), 47. Kříž (Beránek), 48. Král (Plodek) – 14. Culka (Dulovec, Nýč), 25. Nýč
Rozhodčí: Neťuka – Goder, Svoboda
Vyloučení: 5:11