1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Vrchlabí - NED Hockey Nymburk 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

04. 01. 2006

Ve 26. kole prohrál Nymburk na ledě vedoucího týmu tabulky Vrchlabí.

Nymburk v sestavě s uzdraveným Peškem, ale bez Tomy a Lukeše sehrál ve Vrchlabí vyrovnaný zápas. Především první třetina byla lahůdkou pro diváky. Krásný hokej, kdy hráči obou týmů na ledě doslova létali a šance se střídaly na obou stranách musel diváky bavit. Zápas rozhodlo především proměňování šancí. Zatímco hosté si v koncovce nevěděli rady, domácí trestali každou chybu nymburských.
Hostům se absolutně nepovedl vstup do zápasu. Už ve 45. vteřině dostal Zeman pukem přímo do hrudi a než se stihl zorientovat vrchlabský Kříž jej naslepo zadovkou poslal za Kreminova záda. Nymburk kontroval střelami Krále a Turinského jenže bezúspěšně a když Lipták nedůsledně bránil Plodka rázem vedli domácí dvougólovým náskokem. Nymburk stihl v přesilovce zásluhou teče Malého snížit. Vzápětí ujel v oslabení domácí Basa, jeho sólo však skončilo na břevně.
Druhá třetina již tolik pohledného hokeje nepřinesla. Hosté se po chybě brankáře Ševčíka dostali do šance, ovšem Král z velkého úhlu prázdnou branku minul. Chvíli na to spálil obrovskou šanci Jágr, který sám před Ševčíkem minul vrchlabskou svatyni. To byla asi největší šance hostů na vyrovnání.
Na začátku třetí třetiny pak Král nepochopitelně nahrával před vlastní bránu jehož využil Kříž a nekompromisní ranou nedal Kreminovi šanci. Domácí si po zbytek zápasu hlídali vedení, které dokázali v závěru ještě zásluhou Vyskočila zvýraznit. Minutu před koncem se ještě blýskl krásnou individuální akcí Turinský, ke gólu už však ani tato snaha nevedla.
Branky: 1. Kříž, 7. Plodek (Kříž), 44. Kříž, 58. Vyskočil (Meňhart) – 10. Malý (Kosejk, Zeman)
Rozhodčí: nevím ale tragedie...
Vyloučení: 11:11, navíc Sirotek, Malý (oba Nbk) 10 min. os. tr.
Využití: 0:1
Oslabení: 0:0
Diváků: 1800
Třetiny: 2:1, 0:0, 2:0
Vývoj skóre: 2:0, 2:1, 4:1
Sestava Nymburka: Kremina – Kos, Kříž, Zeman, Kosejk, Krejčík, Kaulfus – Šimek, Král, Malý – Jágr, Sirotek, Pešek – Dvořák, Turinský, Lipták
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace