HC Vrchlabí - NED Hockey Nymburk 5:0 (1:0, 4:0, 0:0)

06. 12. 2006

O osudu utkání rozhodla prostřední třetina, kdy Nymburští hráči přestali bránit a domácí toho dokonale využili. Nymburk nastoupil do zápasu s torzem sestavy, kdy ve třetí obrané dvojici museli zaskočit hráči boleslavské juniorky Martin Všetečka a Tomáš Maršík. Nymburk poprvé v letošní sezóně vyšel gólově naprázdno. Utkání rozhodly přesilové hry a individuální chyby hráčů Nymburka.

V první třetině se hrál v podkrkonoší vyrovnaný hokej. Nymburští poctivě bránili a když se domácí přeci jen dostali do šance, vše jistil pozorný Kremina. Ten inkasoval poprvé až v 9. min. kdy hrál Nymburk dvojnásobné oslabení. To po pěti vteřinách využil střelou od modré Vála. V 15. min. měl na holi vyrovnávací gól Gajovský, ve výhodné pozici ovšem přestřelil.
Hned v úvodu druhé třetiny sklepl puk ze vzduchu za Kreminova záda Plodek a jak se nakonec ukázalo, tento gól byl pro vývoj utkání rozhodující. Po něm se totiž obranná hra Nymburka totálně sesypala a Kremina musel likvidovat jednu šanci za druhou. Ve 30. min. však potřetí inkasoval, když se v přesilovce přesně k tyči trefil Horčička. Ačkoli Kremina ani na jednom z inkasovaných gólů nenesl vinu, zamířil na střídačku. Vzápětí po třetím gólu domácí špatně střídali a Martinec se řítil v samostatném nájezdu na Kučeru, svoje sólo ovšem zakončil zbrklou střelou. Na druhé straně pak v přesilovce ztratil Kos za vlastní brankou puk a Jakubec v oslabení bekhendovou střelou poprvé překonal střídajícího Matouška. Do konce druhé třetiny lovil Matoušek puk ze své klece ještě jednou, když ho vlastní obránci nechali na pospas domácím útočníkům. Matoušek totiž dokázal v rychlém sledu zlikvidovat dvě dorážky ovšem na tu třetí v podání Vondrlíka už byl krátký – 5:0.
V závěrečné třetině Matoušek zlikvidoval několik dalších vyložených šancí domácích a skóre zápasu se tak především díky němu už neměnilo.
Branky: 9. Vála (Musil), 21. Plodek (Musil), 30. Horčička (Matějíček), 36. Jakubec (Dvořák), 39. Vondrlík (Jakubec, Dvořák)