1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Žďár nad Sázavou - NED Hockey Nymburk 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

09. 10. 2005

V šestém kole druhé hokejové ligy zvítězil Nymburk na ledě Žďáru. Nymburští hokejisté získali na ledě outsidera skupiny povinné tři body a nadále vévodí tabulce skupiny střed. Vítězství se však rodilo velmi těžko a Nymburk o něm rozhodl až střelou do prázdné brány. První čisté konto v sezóně vychytal Kremina.

V nezáživném utkání měla hrstka diváků šanci sledovat jen minimum vyložených šancí na obou stranách. Hostující obrana domácím útočníkům prakticky nic nepovolila ovšem ani Nymburk, ačkoli byl viditelně hokejovější v útoku nic nepředvedl. Když už se Nymburští hokejisté přeci jen dostali přes obranu domácích, jistil vše výbornými zákroky brankář Řehoř. Ten odolával více než polovinu utkání. Kapituloval až ve 44. min., kdy jej v přesilovce prostřelil ranou od modré Kosejk.
V poslední dvacetiminutovce už se domácí jen s námahou dokázali dostat přes polovinu hřiště, Nymburští však nedokázali Řehoře překonat a pojistit si tak vedení. Až půl minuty před koncem rozhodl střelou do prázdné brány Jágr.
Branky: 34. Kosejk (Král), 60. Jágr (Král)
Rozhodčí: Jeřábek – Drobílek, Jeletz
Vyloučení: 4:5
Využití: 0:1
Oslabení: 0:0
Diváků: 350
Sestava Nymburka: Kremina – Zeman, Kosejk, Kos, Kříž, Krejčík, Bartoníček – Dvořák, Král, Malý – Jágr, Šimek, Culka – Lipták, Turinský, Toma - Kaulfus 

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace